Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az angol...

Mi a véleményetek az angol osztatlan tanári szakról?

Figyelt kérdés
Hova tudok vele elhelyezkedni, megéri elvégezni?

márc. 21. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tanárnak, ott elég széles a skála: általános iskolától egészen a felsőoktatásig szükség van nyelvtanárokra, de akár nyelviskolákban, akár magántanárként is lehet érvényesülni.

Emellett minimális továbbképzéssel lehetsz fordító/tolmács is, valamint számos olyan munkahely van (főleg a multik világában), ahol csak annyi az elvárás, hogy legyen egy diplomád és beszélj idegen nyelven.

Az osztatlan tanárképzés ugye kétszakos, mindenképpen választanod kell egy másik szakot is. Ha rám hallgatsz, vagy másik idegen nyelvet választasz (praktikusan a német), vagy valamilyen reálosabb tárgyat, pl. matekot vagy infót. A magyart vagy a törit felejtsd el. Tanárból is sok van belőlük (mármint relatíve persze), külön órát se lehet adni velük, és ha váltanál, a munkaerőpiacon se érnek semmit.

márc. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát, húzós a tanárképzés, annyi szent. Szaktól függetlenül. Én a napokban hagytam ott az angol-magyart, 1.5 év után.
márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

"Mi a véleményetek az angol osztatlan tanári szakról? Hova tudok vele elhelyezkedni, megéri elvégezni?"

Hogyhogy hova? Oda, ahol angoltanárra van szükség.

Hogyhogy megéri-e? Mikor voltak a tanárok jól megfizetve?


Csak azért ne fuss neki, hogy diplomád legyen - arra vannak sokkal könnyebben elvégezhető szakok is (ahol sokkal kevesebbet fogsz ártani másoknak menet közben).

Ha angoltanár akarsz lenni, akkor viszont nyilván jól teszed, ha elvégzed, hogy megtanulhasd, amit meg lehet tanulni arról, hogy hogyan taníts, hogy minél hatékonyabb legyen a munkád.

márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az 58%-os lepontozónak mi nem tetszett? Annyira utálom ezt a sunyi hozzáállást.
márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kozossegszervez'es könnyű szak?
márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ne menjél közösségi szervezés szakra. Nagyon büfészak hangzása van.
márc. 25. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:
16%

"Nagyon büfészak hangzása van."

De hiszen te is épp ilyet keresel, nem?...

márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!