Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi Egyetem osztatlan...

B4kk3r kérdése:

Nyíregyházi Egyetem osztatlan tanári magyartanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára szakról valaki tud tapasztalatokat mondani?

Figyelt kérdés

A magyar szaktól kicsit tartok mert magyar volt az amit nehezebben értettem meg így kiváncsi lennék, hogy mit fognak tanítani mit kell majd csinálni. Történelem szakosok tapasztalataira is kiváncsi vagyok!


Kollégiuma jó?


HOZZÁNEMÉRTŐK KÍMÉLJENEK!


2016. aug. 1. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi alapján választottad a két szakod?

Ha, nehezebben megy a magyar, miért választottad? Történelem mellé nagyon sok minden felvehető, pl.: biológia, kémia, angol, német, matek...

Ha, nehezen ment ezek után már csak nehezebben fog menni, rengeteg könyvet, regényt kell majd olvasnotok, esszét írni, verseket összehasonlítani, érvelni, ez meg mind megértés kérdése... Ezekre nem tudsz készülni magolással, mert ott helyben fog eldőlni mit mivel kell hasonlítani vagy érvelni... Történelemnél rengeteg forrás lesz, évszám, név, államforma, csaták! De szerintem magyar nyelv és irodalom nehezebb, főleg a helyesírás is... Ahhoz is nagyon sokat kell olvasni, hogy helyesen tudj írni!

Érettségiztél emelten valamelyikből , hogy sikerültek?

Miért pont a Nyíregyházira mész? Szte vagy PTE mentél, amik kicsit nevesebb iskolák esetleg Eszterházy?

2016. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze emelteztem Töriből (96%) attól nem tartok. Miért pont a magyar? Még én se tudom rá a választ talán azért mert inkább a humán tárgyakat kedveltem.. nyelvet nem érzem annyira mint a magyart.
2016. aug. 8. 00:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok jót hallotam azért döntöttem a NYE mellet.. nem véletlen lett egyetem nem?
2016. aug. 8. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!