Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én egy kitűnő tanuló vagyok,...

Junorse kérdése:

Én egy kitűnő tanuló vagyok, akit nem vettek fel sehol. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én most egy nagyon rossz szituációba vagyok. Egy kitűnő tanuló vagyok, aki külföldről jött ide, nagyon sok mindenbe tehetséges vagyok, de nem vettek fel sehova.

Szerintem az volt a hibám hogy túl izgultam a felvételit, és amiatt átlagos lett az eredmény, vagy lehet kevés iskolát jelöltem fel? Nem raktam be erős iskolákat, a legtöbb átlagos.

Ha nem vesznek fel sehol, akkor mi a következő lépés? Csak szakiskolák? És az nagyon befolyásolja a jövőmet? Nagyon rettegek ettől, már napok óta gondolok rá. Nagyon szégyellem magam ezért. Milyen iskolák szoktak maradni a végén? Tudom hogy mindig a legrosszabbak, de van ebből kijutás? Egy másik esély??



márc. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szakiskolak. Sőt, ha kitűnő vagy akkor sok helyen lesznek még helyek gimiben, meg igazgatói helyek is szoktak lenni. Egyszerűen körbe kell telefonálni minden iskolát a környéken majd amikor már megvan a végleges felvételi jegyzék. Asszem áprilisban vagy májusában.
márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégsem sikerül a #1-es megoldás, akkor évközben is megpróbálhatsz átjelentkezni, az gyakran még sikeresebb is lehet mint egy átlag felvételi, csak az a hátránya, hogy nincs mindenhol hely, de néha még azt is megoldhák
márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Áprilisban lesz eredmény. Miért gondolod, hogy nem vettek fel?

Az, hogy nem vagy az első harmincban , nem jelent semmit. Sokan kieshetnek előled, mert mindenki több helyen is szerepel, de csak egyre fog bekerülni.

márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Lehet, hogy mindenhol "elutasítva"-ként szerepel az ideiglenes felvételi jegyzéken.


Kérdező: Úgy tudom, ha ténleg sehova nem vesznek fel, akkor lesz még egy pótjelentkezés augusztus környékén, de ez nem tudom, hogy szokott működni. De nem lesz semmi, ha szakközépbe mész (vagy technikumba), mert mind a két heyen szerezhetsz érettségit (szakközépben úgy tudom, van érettségis képzés annak, aki mégis úgy gondolja, hogy az is kell a szakma mellé). Én technikumba jártam, most pedig egyetemista vagyok. :)

márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!


Hidd el, nem ezen fog múlni az életed.


Menj el nyugodtan egy téged érdeklő szakma irányába, tanuld meg, legyél benne profi és sikeres leszel.


Senkit sem fog érdekelni az életben, hogy hol érettségiztél vagy hogy kitűnő papírod van-e...

márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!