Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villanyszerelő felnőtt képzés:...

Villanyszerelő felnőtt képzés: Mátrix vagy Computer School? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kérlek szépen NE a Felnőttképzést elemezzük és, hogy mennyit ér egy 1 éves tanfolyam, illetve hogy mennyire túltelített a piac...Szeretnék választani a 2 intézmény között, ebben szeretnék segítséget kérni!

Köszönöm!


Akinek van tapasztalata ezekkel az iskolákkal, főleg az utóbbi néhány évből nagyon kíváncsi lennék a beszámolójára a képzésről!



Szeretném elvégezni a Villanyszerelő tanfolyamot felnőttképzésben.


A Focusnál volt tapasztalatom más szakmávan, viszont azt hallottam vissza hogy nagyon vizsga központú a villanyszerelő (is) és nem biztos hogy ott akarnám csinálni, de ha valakinek pozitív tapasztalata van róla azt is szívesen fogadom.


Azt mondta nekem ott valaki hogy a Mátrix sokkal felszereltebb, sokkal jobban leadják az anyagokat, több mindent lehet gyakorolni, ezért drágább is.

Itt gyakorin, régebben azt írták hogy gyenge, de az utóbbi évek véleményei egységesen pozitívak voltak a képzőről.


Viszont gyakorin minden szavazásnál ahol mindkét suli szerepelt a Computer Schoolra ment a legtöbb szavazat, a Mátrixra semmi... (Néhány szavazat

alapján)



A Computer School-ban ami tetszik:


[link]


Csak ezt a tanfolyamot hirdetik.

(Legalábbis nem látom a többi szakmát amit gyakorin emlegettek, de gondolom az Okj változás miatt azok megszűntek.)

Ebből arra következtetek, hogy nagy a hangsúly erre az 1 szakmára és ezért talán oktatót is jót tudtak szerezni.


Továbbá tetszik, hogy azzal is reklámozzák magukat, hogy a kötelező anyagon felül Okosház ismereti alapokat is tartanak. Amit pont egy Focus-os hallgató, akivel beszéltem, hiányolt az ottani villanyszerelő képzésből.


Továbbá a Computer Schoolnál jóval olcsóbb is a tanfolyam.


De hiába ezek a pozitívumok, hogy ha a Mátrixnál sokkal több mindent lehet megtanulni a gyakorlaton.

Mivel minden képzőnél egy gyakorló falon kell kötéseket megvalósítani próbáltam valami képet/videót találni , hogy melyik képző gyakorló fala a összetettebb.(Vagyis talán a jobb)


Ezeket találtam:

Computer School:

(alig találtam valamit)

5 éves videók:

[link]

[link]


Mátrix Oktatási Központ:

Minden videó 1 éven belüli.

Itt vannak képek a tanfolyamról:

[link]

Ezek a videók többnyire vizsgákról készülhettek szerintem.

[link]

[link]

[link]

[link]



Ez alapján a Mátrix lényegesen jobbnak tűnik, pedig eddig a Computer School felé hajoltam, főleg az Okosotthon modul miatt és hogy csak villanyszerelő képzésük van.

Az viszont biztos hogy jobb a marketingje a Mátrixnak.



Minden korrekt választ nagyon szépen köszönök!

Szép napot kívánok!


Mátyás

(31F)



márc. 31. 23:53
A kérdező szavazást indított:
Focus
Mátrix
Computer School
Oktáv
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ideges leszel attól, amit írok, de hát ilyen az élet. Villanyt szerelni nem tanulsz meg és soha senki nem tanult meg a képzésen. Az természetesen előfordulhat, hogy csak olyan munkákat végzel, amelyeket tanultál, de soha nem tanítottak meg még MINDEN-t egyetlen képzésen sem. Tehát a szembejövő feladatnál önállóan fel kell ismerni, mi az, amit még nem tudsz róla, és ennek utána nézni a szakirodalomban, szabványokban. Kérdezni ugyan lehet, de Murphy törvénye szerint, akitől éppen lehet kérdezni, az pont kevesebbet tud az adott témáról, mint te. Szóval kell némi talpraesettség, önállóság ehhez, ami hosszú távú tapasztalataim szerint az emberek több, mint felében nincs meg. Önvizsgálat szükségeltetik. Tehát, nincs mindenre kiterjedő receptkönyv. Ha az egyik képző központnál van a gyakorlati oktatásban 8 féle feladat, a másiknál meg 32, és összesen az Életben lesz vagy lehetne 6500, akkor tökmindegy, hogy 8-at vagy 32-t ismersz meg ezalatt az év alatt.

Amiről most, fogadjunk, egyik képző intézménynél se esik szó, az az, hogy a feladattól függően szabványokat kell előhúzni, és előírásokat alkalmazni. A villamossági (magyar!) szabványok egy része meg csak angol nyelven létezik, csak a fedlapja magyar.

Csak a látókör szélesítése végett.

ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Jaj de unalmas már hogy mindenki villanyszerelő akar lenni, komolyan nem gondolkoztok el hogy munka meg már nincs annyi...

Amúgy igen igaza van az elsőnek, ezeket a felnőttképzőket már rég be kellett volna zárni, kb szándékos emberölés és károkozás amit a végzett "villanyszerelőik" munka néven okoznak.

ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Én volnék az #1, olyant nem írtam, amit a #2 olvasna ki belőle, de ő meg egy pocsolyában fetrengve ismételgeti ezeket a tévhiteket, amiről a kérdező kifejezetten kérte, hogy ne hajtogassuk. :D.
ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!