Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez azt jelenti, hogy ha...

Ez azt jelenti, hogy ha angolból emelteztem, akkor a felsőfokú nyelvvizsga nem fog beszámítani, csak az amelyik jobban sikerült?

Figyelt kérdés
A felsőoktatási felvételi eljárásban nem lehet ugyanazt az eredményt többször értékelni: amennyiben a jelentkező ugyanazon eredmény alapján több jogcímen (pl. nyelvtudás) is jogosult lenne többletpontra, a számára legkedvezőbbet veszik figyelembe.
ápr. 1. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Csak amelyik alapján több pontot kapsz. A nyelvvizsgánál nem nézik, hogyan sikerült; vagy 0 pontot kapsz, ha nem sikerült, vagy kb 40 pontot, ha igen (akárhogy is). (De ha jól tudom, ez most egyetemektől függ.)
ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, azt jelenti. Mármint fix pontok vannak érte, nincs olyan hogy "amelyik jobban sikerült". Szóval azt nem nézik, hogy hány %-os lett az emelted vagy a nyelvvizsgád, itt csak azt nézik rendelkezel-e vele. Most tudom változtattak a felvételi eljárásokon, szóval most egyetemtől függ, hogy ki mennyi pontot ad, de eddig ha volt nyelvvizsgád és emelted is, akkor ugye a nyelvvizsgáért 40 pont járt, az emeltért meg 50, szóval ha volt neked mindkettőd, akkor egyértelműen az emeltet nézték. Viszont most már az egyetem határozza meg ha jól tudom, hogy mire mennyi pont jár, szóval kitudja melyikkel jársz jobban, viszont az továbbra is igaz, hogyha mindkettőért nem fogsz többletpontot kapni.
ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na de a pontokat 2 tárgy százalékából számolom ki, akkor hogy ne néznék a pontokat?
ápr. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!