Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek szerint akkor semmit nem...

Ezek szerint akkor semmit nem érne az egyik nyelvvizsgám? Szerintetek hogy lenne a legcélszerűbb beszámítani a pluszpontokat?

Figyelt kérdés

2022-ben fogok érettségizni és tegyük fel, hogy nem változtatnak a pontszámításon.

Pont most olvastam ezzel kapcsolatosan egy cikket. Tudom, hogy maximum 100 többletpont jár, akkor is, ha amúgy több lenne valakinek.

Úgy terveztem, hogy 2 tárgyból emeltezek. Mindkettő beszámítható azon a szakon, ahová menni akarok, de csak egy emeltet várnak el. Lenne még németből egy középfokúm és angolból egy felsőfokúm. Még egyik sincs meg, a németet tavasszal csinálom meg, ez már biztos.

Ha 2 tárgyból emelteznék, azzal már megvan a 100 többletpont, így egy nyelvvizsgát sem tudnék beszámítani. Ugye?

Valahol olvastam, hogy nyelvvizsgáért maximum 40 többletpont adható? Akkor ha megcsinálnám az angol felsőfokút, ami ugye 40 pont, akkor semmit nem érne a németem?

Gondoltam arra, hogy akkor egy tantárgyból emeltezek és beszámítom mindkét nyelvvizsgámat, 50+40+28 pont (tudom, több, mint 100), de akkor ezt így nem lehet, mert nyelvvizsga max 40 pont? Ez meg összesen 68 pont lenne... Én eddig abban a hitben éltem, hogy ezt így lehet, de ezek szerint nem?


2019. dec. 29. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
És az angol felsőfokú meg az angol emelt ugye nem ütik ki egymást?
2019. dec. 29. 11:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, hiszen te is leírtad mi a helyzet.


Maximum 100 többletpont adható, ha két emelted lesz, az 2x50, vagyis ennél több pluszpontot nem kaphatsz, hiába van nyelvvizsgád.

Nyelvvizsgákért maximum 40 többletpont adható, ami egy felsőfokúval megvan. Ha két középfokúd lenne, akkor sem 2x28 pontot kapnál, hanem 40et. Lehet még mellette akár 8 felsőfokúd, vagy középfokúd, akkor is 40 pontot kapsz.


Viszont ha angolból emeltezel akkor az angol nyelvvizsgáért nem kapsz pontot.

2019. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi 50 pontot ér, feltéve, hogy olyan tárgyból csinálod, ami ún. felvételi tárgy a szakodon. Tehát, ha pl. orvosira mész, akkor hiába emeltezel angolból, az pontosan +0 pontot fog érni.

Jól érted: nyelvvizsga pont összesen maximum +40 lehet.

Sőt, ha pl. angolból emeltezel és megkapod rá a +50 pontot, akkor angol nyelvvizsgáért, bármilyen szinten is tetted le, már nem fogsz plusz pontot kapni.

2019. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak nem volt teljesen világos. Azt hittem, hogy csak a középfokú nyelvvizsga üti ki az angol emeltet, a felsőfokú nem, mert az C1-es, míg az emelt érettségi B2, de akkor ezt nem jól tudtam.
2019. dec. 29. 12:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem foglalkozom az angol nyelvvizsgával, mert tök felesleges. Mindenképp fogok angolból érettségizni, emelt szinten, Angliába nem fogok menni tanulni és úgysem a papír a lényeg, hanem a nyelvtudás... csak mert eddig mindenképp meg akartam csinálni.
2019. dec. 29. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megcsinálnám a felsőfokot, ha már benne vagy, 35-40ezer ft nem a világ vége, de jól jöhet még. Nálunk pl pont felsőfokú angol nyelvvizsga a diploma követelménye, jó dolog, ha nem egyetem közben kell ezzel foglalkozni. (S feltételezem, nem tudod még 100%ra, mit akarsz tanulni.)
2019. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nem kezdtem el rá a készülést, de most akkor úgy vagyok vele, ha összejön, akkor összejön gimiben, ha nem, akkor majd egyetem első éveiben megcsinálom.
2019. dec. 29. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!