Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban nem lehet csak egy...

Valóban nem lehet csak egy alapszak elvégzése után egy másik egyetem ugyanazon szak mester képzésére jelentkezni?

Figyelt kérdés

Például : egy nem erős egyetem, mondjuk a DUE gazdasaginformatikus alapszakát elvégeztem , mellette természetesen dolgoztam a területen és otthon is fejlesztettem magam és pl az ÓE-re szeretnék menni. Akkor probléma adódhat hogy a tárgyakat nem fogadják el ill fel sem vesznek?


Messze állok a helyzettől, csak egyik ismerősömmel a napokban beszéltük



ápr. 5. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Mindig van megoldás . A hiányzó tárgyból tehetsz mondjuk az msc alatt is vizsgát.
ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne fogadnák el a tárgyakat??
ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mert esetleg eltérnek, más a tantárgy tematika.


Így a legvégső esetben vizsgázok belőlük, de olyan nem történhet hogy emiatt ne vennének fel?

ápr. 5. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem emmiatt ne aggódj. Az ország minden egyetemén nagyjából ugyanazt tanítják. Az info területhez én nem értek, de ha pl Debrecenben elvégzed a gazdálkodás és menedzsment szakot, akkor azzal nyugodtan lehet menni budapesti egyetem mesterképzésére is. Kreditpótlás akkor kell, ha olyan alapszakot végzel, amit nem ismernek el 100%-ban a mesterképzés bemeneti feltételeként, de ez független attól, hogy helyileg hol van az egyetem. Ezt most úgy értsd,hogy gazdmen alapképzéssel filozófia mesterképzésbe csak úgy nem lehet menni (ha egyáltalán ez lehetséges), kérni fognak kreditpótló tárgyakat, a legfontosabbakból. Ennek praktikus oka van: hogy a hallgatónak legyen alapja ahhoz, amit a mesteren tanulni fog.
ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne azt az egyetemet megkérdezned, ahova szeretnél jelentkezni mesterképzésre. Elvégre rajtuk múlik, hogy mi alapján és milyen döntést hoznak.

Minél inkább a tényleges jelentkezéshez közelebbi időpontban kérdezed őket, annál nagyobb az esélye, hogy mire jelentkezni fogsz, addigra nem fog megváltozni az álláspontjuk, például a képzések, vagy a felvételeket szabályozó körülmények változásai miatt.

ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!