Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen undorítóan pofátla...

Miért ilyen undorítóan pofátlanok a kollégiumi elhelyezéssel? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Minden évben megrendezésre kerül az a nyomorult "Medikus Kupa", természetesen a szorgalmi időszak kellős közepén. Kollégisták közül egy csomó hallgató költözzön ki a hülye kupa idejére, mert szállásoltatnak a kollégiumokban, miközben nem viccből kollégista, aki kollégista, hanem azért, mert otthonról nem tud bejárni, de semmi baj, majd az egyik havi kollégiumi díj olcsóbb lesz a kiköltözős napok miatt, mintha ez megoldaná a bejárás-kérdést. Mindenki oldja meg, ahogy akarja.

Arról nem tájékoztatnak emailben, hogy kérhetsz elhelyezést, ha máshogy nem tudod megoldani azt az egy hetet. Magadnak kiderítheted, hogy amúgy a maradék üres férőhelyen talán kaphatsz szállást, ha mázlid van, de A KERESKEDELMI ÁRON.

Ez csak szerintem mélységesen felháborító? Kirakni a kollégistákat pár napra, aztán aki máshogy nem tudja megoldani(ismerőssel, hiányzással, bejárással) fizessen sokszoros árat azért a pár éjszakáért?

Oké, hogy aláírod beköltözéskor a bentlakási feltételeket, tehát "elfogadod", hogy arra a pár napra kiköltöztethetnek, de gyakorlatilag nem tudod nem elfogadni, mert többnyire azért megy a hallgató a kollégiumba, mert az albérlet nem fér bele, de otthonról bejárni nem tudna, úgy meg nem költözhet be a koliba, ha nem írja alá a bentlakási feltételeket. Ami tartalmazza ezt az igen gusztusos feltételt, miszerint szorgalmi időszakban pár napra kiköltöztetik...


ápr. 6. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj a nővérszállón, vagy az egyetem valamelyik más kolijában, esetleg gimis koliban vendégszobai helyet foglalni azokra az éjszakákra.

Ilyen a kolis élet. Nálunk anno felújítás ment, úgy, hogy benne laktunk, és a folyosón a porra tett deszkákon libegtünk a mosdóhoz papucsban, köntösben. 😃

ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Én meg tudom oldani egy barátnőmnél, nem az a bajom, hogy nem tudom megoldani.

Hanem az, hogy ha valaki /én is lehetnék/ nem tudja megoldani azt a pár napot, akkor az a nagylelkű felajánlás, hogy "oldd meg, ahogy akarod, amúgy piaci áron foglalhatsz vendégszobai helyet nálunk, miközben mi raktunk ki". Mellesleg az egyetem talán összes kolijában szállásoltatnak, vagy páran, a külföldieken kívül, nem tudom milyen alapon maradhatnak.

Engem az háborít fel, hogy milyen dolog az, hogy elengednek max ötezer forintot a jellemzően 30e körüli havi díjból, hogy aztán ennek a sokszorosát elkérjék, ha valaki csak a kollégium vendégszobai férőhelyeire tud menni arra a a pár kiköltöztetett napra. Ez a pofátlanság. Konkrétan lehetőséget csinálnak maguknak arra, lehúzzák azokat, akiket kiköltöztetnek.

ápr. 6. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Többek között ezért sincs értelme kollégiumba menni, engem is győzködtek, hogy menjek szakkoliba mert olcsó és jó + elősegíti a szakmai fejlődést, de én már 18 évesen is bölcs voltam, helyette vettem egy lakást az egyetemhez közel. Semmi hátrányom nem származott belőle, sőt nyugodt körülmények között tudtam tanulni / aludni, szakmai eseményekre ugyanúgy el tudtam járni, majd a diplomázást követően több mint 2,5x-ös áron adtam el az ingatlant (65 millió forintért), szóval még befektetésnek is tökéletes volt.
ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Csak a miheztartás végett, a medikus kupa mindössze 3 nap (péntek, szombat, vasárnap), azaz 2 éjszaka és nem hétköznap amikor órákra kell járni, ráadásul minden évben más városban van. Ergo 4 évente egyszer kell egy hétvégére hazautazni/megoldani máshol a szállást. Szerintem ez azért nem akkora érvágás, főleg hogy beköltözéskor előre jelzik, nem hirtelen kell szállást keresni.
ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Kedd délutánig ki kell költöznie a többségnek. Szerdára egy darab egy órás kiköltözési sávot hirdettek, ami pár perc alatt betelt, kb talán 20 fő foglalhat időpontot egy sávba... Visszajönni pedig hétfő este nyolctól lehet, ha már a miheztartásról beszélünk.

Most medikus kupa, tavaly viszont más rendezvény volt, ami miatt ki kellett költözni, és a csoportokban látott háborgásból ítélve minden évben van valami, ami miatt ki kell költözni. Kiköltözés szempontból tökéletesen mindegy kollégista szemszögből, hogy az most medikus kupa, vagy bajusz verseny(nem szó szerint), vagy bármi.

Az előre jelzésről meg annyit, hogy ok, tudom kiköltözés előtt, hogy lesz, aláírtam a szerződést, de azt nem tudja előre senki, hogy tényleg ki kell-e költözne, vagy csak előfordulhat, mert amúgy nem raknak ki mindenkit minden szobából. A tavalyi "költözzetek ki, pár napig szállásoltatunk, mert xy lesz" kedden jött az email arról, hogy konkrétan melyik szobák érintettek a kiköltözésben, és csütörtökig kellett távozni. Most voltak olyan jófejek, hogy tavaszi szünet utolsó hétköznapján (tegnap) küldtek emailt.

ápr. 6. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!