Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves hallgatóként mennyir...

Első éves hallgatóként mennyire könnyű a Soproni VUK koliba bejutni? Jól sejtem, hogy itt fogy el a leggyorsabban a férőhely?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 11:29
 1/4 darandaliuszmusz ***** válasza:
Szia! Változó, szerintem a VUK a legrosszabb de az a legdrágább :D Egyáltalán nem nehéz bejutni, igazából ha jön bALEK hétre (már ha nem BPKra jön, mert ott gólyahétnek hívjuk) akkor azon a héten meg lesz oldva. Ha nem akkor önerőből és igazából versenyfutás az idővel, aki előbb jelentkezik az előbb tud válogatni a kolikból. Ezenfelül ha netán az UK vagy RK-ba kerülne azzal se veszít semmit (főleg ha EMK-ra jön). Tapasztalataim szerint a VUK - LUK ban mindig voltak helyek így az év elején, az RK ban fogynak el a leggyorsabban.
2021. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a BPK-n a VUK-ban elérhető férőhelyek fogynak el leghamarabb. Nálunk (hacsak nincs párod és páros kérelemmel mész az RK-ba vagy az ÚK-ba) elérhető a BAK, LUK, VUK.

Na a BAK-ra nagyon ráférne egy felújítás, de teljesen élhető, konyha és WC-k a folyosón, tusoló a szobákhoz van. Valamennyi közösségi élet van, de csak lányok lehetnek a BPK-ról ott. A szobában 2-en laktok, de egy szám alatt 2-2 ember lakik.

Van a LUK, ahol már vannak más karokról is. Itt jellemzően 3-an laknak együtt, konyha, WC és tusoló is a folyosón. Ez és a BAK árban azt hiszem nagyon minimálisan eltérő csak.

És van a LUK, ami teljesen modern. (Mint egy 21.századi kollégium, na.) Itt is 2-en laktok egy részben, de mint a BAK-nál, 4-en vagytok egy szám alatt és van a szobához tusoló, WC, mikró, ebédlőasztal székekkel és egy mini hűtő. Valóban majdnem duplája a havidíja mint a másik 2, BPK-n elérhető kolinak, viszont e 3 közül a legmodernebb is.

A számunkra elérhető férőhelyek iszonyat gyorsan betelnek.. Az én tapasztalataim szerint a BPK-ról a VUK-ba felvehető helyek mindig hamar betelnek, mert a másik kettőhöz képest ez a legjobban felszerelt, legmodernebb koli. Viszont a másik kettő is teljesen élhető szerintem, mint kollégium. :) Tényleg a gólyahéten/bALEKHÉTen lehetne többet megtudni, esetleg megoldani. (Többet tudnak segíteni, mintha valaki otthon magában old meg mindent. :) )

2021. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
VUK a legrosszabb, miért? :=( Szerintem állapotát tekintve a legjobb...
2021. máj. 17. 16:21
 4/4 darandaliuszmusz ***** válasza:
hát az egy dolog hogy a VUK modern meg szép. Viszont ha erdőmérnöki karon vagy akkor pont kiesik mindenből. Viszonyítva messzebb van az egyetemtől, a tanszékek indulási helyétől, meg szinte bármitől ami az egyetemmel összeköthető. Szerintem az erdősöknek meg a fásoknak az RK és az UK a legegyszerűbb. UK-s vagyok de 2 évig voltam RK-s. Biztos nem fizetnék többet hogy messzebb legyen az egyetemtől csak azért hogy külön wc és fürdőm legyen. (Mellesleg ilyen szobatipus az RKban is van)
2021. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!