Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hillerska-szerű iskola Magyaro...

Hillerska-szerű iskola Magyarországon?

Figyelt kérdés

A Szerelem vagy kötelesség (Young Royals) című netflixes sorozatban a Hillerskába (középiskola) járnak a diákok , többnyire ,,nagy" emberek (pl. a királynő) gyerekei, ők is tartják fenn az iskolát, ugyanis fizetős. Bár vannak bejárósok is.

Nyilván nem sznobok közé vagy fizetős suliba szeretnék járni. Az érdekel, van-e ilyen iskola, ahol tényleg komolyan veszik a diákok felkészítését (érettségi, élet, nyelvvizsga, ...), és tényleg olyanok közé lehet járni, akik nem sz*rnak a világra. Van ilyen, ami esetleg több szempontból hasonlít a Hillerskára? Bár tudom, hogy szinte romokban a magyar oktatás (bizonyos szempontokból), de azért van pár kiemelkedőbb iskola (úgymond az oktatás ,,reménye" vagy utolsó láncszeme).



ápr. 12. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy elitebb egyházi suliba jártam Magyarországon. A sorozatot nem láttam.

Nálunk mindenki jól tanult, nagyon komolyan vették a felkészítést és orvosira mentünk, esetleg mérnöknek. Mindenki nyelvvizsgázott 1-2 nyelvből, viszont külföldre nem volt divat menni, de tudom, hogy vannak erős gimik, amik kifejezetten külföldi egyetemre készítenek fel.

Nem igazán voltak nagy emberek gyerekei, sőt, voltak, akik hátrányos helyzetből jöttek (pl. árvaság), de okosak voltak, ezért a suli támogatta külön pénzzel is őket.

Egy ismerősöm most Budára jár egy elit gimibe, onnan mesél nagy emberekről is.


Én azt javaslom, nézd meg a középiskolai rangsorokat, és lépj be felvételis facebook csoportokba, ott sok tapasztalatot leírnak az emberek.


Filmnek/könyvnek meg ajánlom az Abigélt, az is egy elit suliról szól, de magyar köntösben. :) Én nagyon szeretem.

ápr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem a nagyembereken volt a hangsúly. 😄 Pontosan melyik ez a két iskola, amit említettél?
ápr. 13. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!