Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Harward típusú hivatkozás...

Harward típusú hivatkozás esetén irodalomjegyzékben hogyan kell feltüntetni a szerkesztőket? (szakdolgozatban)

Figyelt kérdés

Van egy mintha, hogy az írókat hogyan kell:

Nagy A. - Kiss B. (2000): Cím, Kiadó, Település ez világos


Viszont azt nem tudom hogy mi van abban az esetben, ha

A) van 10 szerző és 3 szerkesztő

akkor mégis hogyan kell feltüntetni?


És ha B) 3 szerző és 1 szerkesztő van?



A neten találtam olyat, hogy Szerző (évszám): Cím, IN Nagy A. - Kiss B. (szerk): másik cím, kiadó, település


Nem értem miért kell bele 2 cím, az én forrásomban csak 1 van, ebből így semmi nem derül ki, meg mi az hogy "IN"?! Nyilván tudom mit jelent, de miért kell ennyire megbonyolítani egy magyar szakdolgozatot?


Nem lehet ésszerűen leírni hogy xy szerző VESSZŐ xy szerkesztő?


ápr. 13. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy wordben rámentem arra, hogy hivatkozás, ott a lábjegyzet/irodalomjegyzék beszúrása (mindkettő kellett), kiválasztottam a típust (nálad a Harward) és az adott táblázatot kitöltöttem. A táblázatra úgy tudsz rámenni, ha a forráskezelőre kattintasz. Ott pedig az új forrásra. Ha szerző van a szerző mellett van olyan, hogy szerlesztés, be tudsz írni oda 10 nevet is, csak rá kell arra nyomni, hogy hozzáadás.


Ha kell lábjegyzet, akkor az irodalomjegyzék beszúrásával már nem kell elölről az egészet megcsinálni, hanem a lábjegyzetek alapján megcsinálja magától az egészet.


"A neten találtam olyat, hogy Szerző (évszám): Cím, IN Nagy A. - Kiss B. (szerk): másik cím, kiadó, település"



Nem értem miért kell bele 2 cím, az én forrásomban csak 1 van, ebből így semmi nem derül ki, meg mi az hogy "IN"?! Nyilván tudom mit jelent, de miért kell ennyire megbonyolítani egy magyar szakdolgozatot?


Ez azt jelenti , hogy van egy cikk/fejezet/tanulmány, amelyet írt egy szerző (akit te megjelölsz), de ez egy nagyobb könyvben van benne. Tehát X szerzőnek az y című irománya Nagy A. Kiss B könyvében található meg.

ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nem is tudtam, hogy ezt így word-ben is lehet, én csak begépeltem kézzel a szerző nevét, címet, évszámot, kiadót...


Most kipróbáltam, a Stílusnál beállítottam amit kell, rámentem arra, hogy irodalomjegyzék és nincs semmilyen táblázat


Mondjuk valószínűleg azért, mert ezt egy üres word-ben csináltam, de nem teljesen értem ezt a táblázatot, próbálkozom

ápr. 13. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálom leírni pontról pontra.


-Van egy adott idézet, a végére rákattintasz.

-Fent rámész arra, hogy hivatkozás.

-Idézet beszúrása, új forrás hozzáadása.

-A források kezelésénél látod az összes forrást. Nekem ott vannak régi források is, amiket valaha beírtam, ha abból szükség van valamire, akkor csak ki kell az alaplistából választani és a másolás gombbal áttenni az aktuális listába.


A forráskezelésnél is lehet új forrást hozzáadni és az idézet beszúrása gombbal is.

ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ha nem idézetről van szó?

Csak egy könyvre, tanulmányra hivatkozom. Akkor ugyanígy?

ápr. 13. 16:11
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem úgy van, hogy szöveg közben is hivatkozom de ott csak annyit, hogy (Nagy 2000)

És az irodalomjegyzékbe kell teljesen leírni, hogy Nagy Attila (2000): Akármilyen könyv, Xy Kiadó, Budapest

ápr. 13. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy tudsz használni hivatkozáskezelőt (pl. Zotero) ami még a Word megoldásánál is jobban megkönnyíti az életedet.
ápr. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!