Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE történelem szakkal...

SZTE történelem szakkal kapcsolatban tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni, így gondoltam informálódok személyes tapasztalatok alapján.

ápr. 13. 16:23
 1/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Bár én tanár szakon tanulok, elég sok az átfedés, így talán tudok segíteni. Az első két félévben leginkább alapozótárgyak vannak, mint a bevezetés a történelemtudományba, ill. a társtudományokba (néprajz, régészet), latin 1-2, közgyűjteményi ismeretek, történeti segédtudományok előadás és szeminárium stb. Minden korszakból egy előadást és egy szemináriumot kell teljesíteni az ókortól a jelenkorig. Alapszakon választani kell majd egy minort ("kis szak") vagy specializációt (lásd SZTE BTK weboldala). Illetve vannak a kötelező bölcsész tárgyak (filótöri, könyvtárinfó, társadalomismeret), amiket minden alapszakosnak el kell végeznie, valamint 10 kreditnyi szabadon választható tárgy, ami a felkínáltak közül gyakorlatilag bármi lehet.

A tanárok alapvetően kedvesek, segítőkészek és diákbarátok, a követelmények sem vészesek (persze vannak, akik szigorúbbak és többet követelnek). Viszont nagyon sok múlik a te érdeklődéseden is, ha jobban el szeretnél mélyülni egy területben, magadnak is utána kell olvasnod.

Ha később kutatni szeretnél, a TDK és a Szegedi Történészhallgatók Egyesületének konferenciája olyan platformok, ahol bemutatkozhatsz. Remélem, tudtam segíteni. :)

tegnap 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából még van egy évem jelentkezésig de mostanában is sok könyvet olvasok. Alapvetően érdekel a történelem, szóval nem kéne pisztolyt fogni a fejemhez, szóval mindenképpen elvégezném a mesterképzést. Ha jól értelmeztem itt is kell egy specializációt választani, a felsoroltak közül. Mindenesetre köszönöm szépen a válaszodat, sokat jelent tényleg.
tegnap 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!