Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most kell nyelvvizsga a...

Most kell nyelvvizsga a Debreceni egyetem szakjain?

Figyelt kérdés
Felháborító hogy néhány eve nyelvvizsga nélkül is odaadtak a diplomakat.

ápr. 14. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A GTK-n most se kell nyelvvizsga.
ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek most már minden alapképzési szakra saját hatáskörben, külön-külön, akár szakonként egymástól teljesen eltérő módon írhatják elő a nyelvvizsga-követelményeket, vagy azok hiányát. Van olyan egyetem és olyan szak, ahova már 2 szakmai középfokú nyelvvizsga kell a diplomához (pl. BGE nemzetközi gazdálkodás); és van, ahol bizonyos hallgatóknak semmiféle nyelvvizsga nem szükséges (pl. ELTE TÓK).
ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve a Covid miatt volt így, de most ettől függetlenül hoztak egy törvényt, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához. Viszont szaknyelvi ismereteket kell tanulni a képzés keretében, amit ki lehet váltani nyelvvizsgával.


[link]

ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És ez neked kérdező miért baj hogy adtak ki nyelvvizsga nélkül diplomákat? A népszámlálás adatai és a nyelvvizsgák számából is látszik hogy a magyarok többsége nem tud és nem szeret idegen nyelvet tanulni én is mindig szenvedtem vele nekem az egyetemen egy percig nem kellett használni idegen nyelvet és meg voltam nélküle.
ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem kaptál diplomát. Szegyeld magad.
ápr. 19. 19:12
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem azért fáj mert nekem kellet nyelvvizsgat csinálni. Ha nekem sikerült más is léteheti a nyelvvizsga.
ápr. 19. 19:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 5 es 6 válaszaid alapján rendesen magyarul írni sem tudsz... :(
ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nemigen lehet általánosítani azt illetően, hogy mennyire szükséges a szakmai munkához és érvényesüléshez a nyelvtudás. Vannak szakok, ahol reálisan nézve nemigen rúghat valaki labdába a munkaerőpiacon nyelvtudás nélkül (például az általam említett nemzetközi gazdálkodás szak mindenképpen ilyen); ugyanakkor vannak szakok, ahol a nyelvtudás csupán előny, például a szakirodalom követéséhez nagyon jó eszköz. Sajnos nincs olyan szakma, amelyben minden, frissen megjelent jelentősebb cikket és könyvet lefordítanának magyarra; így aki nem tud rendesen nyelveket (elsősorban az angolt), annak bizony potenciális hátránya származhat a pályája során a nyelvtudás hiányából. Nehezen tud ugyanis lépést tartani a szakma fejlődésével; márpedig az a 40 év, amit valaki a szakmájában eltölt, hosszú idő, s így rengeteg dolog elavulhat abból, amit az egyetemen tanult. Már eleve online szakcikkeket keresni sem tud nyelvtudás nélkül a nemzetközi adatbázisokban, s ha mégis elékerül egy külföldi cikk, meg van lőve, ugyanis a fordító szoftverek még mindig gyakran félrefordítanak, elsősorban mert nem tudják a többjelentésű szavak közül biztonsággal kiválasztani azt, amelyik a legmegfelelőbb. S akkor arról már nem is beszéltem, hogy kevés munkáltató van, ahol a nyelvtudás nem szempont az álláspályázatokon.
ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem van nemet nyelvvizsgam, orvosin vagyok, es azt ereztem igazsagtalannak, hogy ezt nem fogadtak el, csak az angolt... de a mostani dontessel igy mar szuper, mert nem kell majd angol nyelvvizsgat is letennem, helyette megcsinalom az angol szaknyelvi kurzust.
ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, hát jön a szokásos érv, hogy minek nyelvtudás bizonyos szakmákhoz.


Én mégsem értem, hogy miért kaphat diplomát (maholnap már doktori címet is?) az, aki nem KÉPES vagy HAJLANDÓ egy (1) idegen nyelven sem megtanulni? (Vagy, mint itt utaltak is már rá, még magyarul sem tud rendesen...)


Én már akár az érettségihez is elvárnám! Folyamatosan devalválják a papírok értékét, lassan már a diploma is seggtörlő, régen még egy érettséginek is súlya volt! Miért is nem adják már oda születéskor, az anyakönyvi kivonattal együtt?


Ilyen szempontból jogos a kérdező panasza (persze nyilván az irigység is beszél belőle), de sajnos, ez világjelenség.

ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!