Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok! Ti megengeditek a...

Tanárok! Ti megengeditek a diákoknak, hogy újraírják a félresikerült dolgozatokat?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a rosszul sikerült dolgozat jegyét beírjátok a naplóba, vagy csak a javítót?

ápr. 14. 18:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Sokan gonoszságnak tartják de én minden dolgozatot beírok az enaplóba. Tehát nálam csak egy másik dolgozatot lehet írni az adott témakörből. Viszont cserébe minden dolgozatot bejelentek legalább egy héttel előre és a classroomba rakok fel gyakorló feladatokat egy mintadolgozattal. A diákjaim ezt tudomásul veszik és nincs belőle probléma.
ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem.


Nem arra kell vágyni, hogy a mőltat semmissé tegyük valami csodával, hanem a helyén kell kezelni a kudarcot, és legfeljebb tanulni kellene belőle. Meg egyébként nagyon nehéz kivitelezni: hol írja meg? Miközben a többieknek órát tartok? És aztán hallgathatom ugyanettől, hogy ő nem tudja az anyagot, mert azon az órán nem tudott figyelni? Eleve nagyon nehéz, hogy mindig kell egy "B" verzió témazárókból is a notórius hiányzók miatt.

ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 erre azt tudnám mondani, hogy ha gondolkodsz ilyen módszeren, akkor a hiányzókkal együtt írja meg a diák, vannak olyanok, akiknél ez működik. Van sok olyan diák nálunk is az iskolában (gimnázium) akinek sok a programja, más problémái is vannak az iskolán kívűl, de mégis képesek a jó jegyre második lehetőséggel. A kérdés, hogy mit csináljon ilyenkor az ember.
ápr. 14. 19:05
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (viszonylag nevesebb gimi) javítani lehetett, de általában minden bekerült, már csak jelzésértékűen is. De sokszor volt olyan, hogy a tanár nem vett figyelembe egy-egy jegyet, ha a diákon amúgy látszott, hogy megérdemli a jobbat. Én is kaptam annó 4.0 átlagra ötöst:D
ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Általánosra már nem emlékszem, de ott talán ritkán is került sor rá, hogy bárkinek kellett javítót írni. Mondjuk most, hogy így belegondolok, középsuliban is ritkán.


Nálunk 3féle tanár volt:

-Ha valaki javítót kér, a második mindenképpen felülírja, kitörli az elsőt, még akkoris, ha a második neadjisten rosszabb lett.

-másik: nála rácsodálkoztunk, hogy nem úgy van, mint az első típusnál, mert előtte már abban az intézményben talán már többször is az első típust tapasztaltuk. Aki azt mondja, : ,,Hát én úgy gondolom, hogy ez JAVÍTÓ-dolgozat." ♥ Korrekt, megírjuk mégegyszer, és amelyik jobb lett, azt írja be.

-3.: Mindkettőt beírja, az 1.-t is, 2.-at is. Ez is tud jó lenni, szerintem erre is monhatjuk, hogy korrekt. ♥

Na, egyik ilyen tanáromnál viszont (3. típus/ történelem), egyszer előfordult, hogy egyik osztálytársam az alaptémazárót megírta egyesre, a másikat, a javítót pedig 1/2-re. Alapból az volt a terv, hogy mind a kettő be lesz írva, de rosszított volna a helyzeten, az első jegy már talán be is volt írva egy rubrikába (nemtom, mennyire töltötte ki), de szóval a tanárunk megdumálta az osztálytársammal, hogy jobban jár, ha a javítót nem írja be, mert ott lenne mégegy egyes,és mégegy kettes, a mi rontana az átagán. Talán az első jegyet alapvetésnek vette a tanár, hogy bekerül mindig. És szóval az első az bent volt mindig, és akkor hozzá lehetett mégegy javítót írni

ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 ez egy jó módszer, találkoztam hasonlóval. Abszolút diákbarát, támogatnám.
ápr. 14. 19:56
 7/19 A kérdező kommentje:
#5 köszi neked is a választ.
ápr. 14. 20:06
 8/19 A kérdező kommentje:
Az első 2 válaszolót kérdezném, hogy ha odamenne hozzájuk egy diák azzal, hogy nem tudott tanulni és megindokolná őszintén, normálisan adnának neki lehetőséget?
ápr. 14. 20:07
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
8.Nem én vagyok a 2. válaszoló, de nem adnék neki külön lehetőséget, mert az életben sem lehet kifogásokkal elodázni dolgokat.
ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
#9 Az ilyen válaszoló elgondolkodhatna, hogy az egyetemeken miért bevett szokás mindenből engedni legalább egy javítót, akár zh akár kollokvium...
ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!