Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok! Ti megengeditek a...

Tanárok! Ti megengeditek a diákoknak, hogy újraírják a félresikerült dolgozatokat?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a rosszul sikerült dolgozat jegyét beírjátok a naplóba, vagy csak a javítót?

ápr. 14. 18:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egy bizonyos kor után a gyereknek már nem csak a tanulás lesz a feladata és ez a mennyiség is nő...
ápr. 14. 21:20
 12/19 A kérdező kommentje:
#9 elfogadom a véleményed, de számtalan jó szakember kicsúszik a határidőkből az életben is.
ápr. 14. 21:25
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
10. Amit írsz, az nincs így. Alig volt olyan tárgyam az egyetemen, ahol lehetőség volt zh-t javítani. A vizsgák javítása pedig nagyon is necces, akár rosszabb jegy is lehet belőle, ezért nem is kérik a hallgatók. Szóval, a véleményem továbbra is fenntartom.
ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hova jártál, de amibe én beleláttam, mindenhol engedtek javítani, a műszaki karoktól az orvosin át a jogig. Tudtommal kollokot gyakorlatilag univerzálisan kötelező is engedni.


Az, hogy a diákok nem szeretnének mert lehet rontani, most teljesen irreleváns. A lehetőség adott.

ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit nem tudnak, hanem, hogy mit tudnak.
ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15 az én mentalitásom is ez. Nagyszerű!
ápr. 14. 23:00
 17/19 anonim ***** válasza:
24%
14. Én a 6 év alatt nem láttam olyan hallgatót a szakomon, aki javítót kért volna és nem véletlenül. A gyakorlat jegyei pedig simán be voltak írva a Neptunba és ennyi.
ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen nem volt, ha jól emlékszem, 1-es témazáró után "majd a kövi jobb lesz" és ezzel le volt tudva.


Most így hirtelen belegondolva, elég érdekes az újraírás, mert akkor kb kiesik egy óra vagy a tanár tanítja a többit ti meg nem tudtok figyelni az írásra, esetleg más időpontban tartja a tanár ezt meg a tanár szívja meg...


Szerintem jó, ha lehetőséget biztosít a tanár.


A fenti vitával kapcsolatban pedig, nálunk is lehetett javítót írni még a gyakorlati jegyes tárgyból is (ez pusztán az oktató jófejsége miatt), kollokvium esetében meg ugye 2 vizsga ingyenes (első, javító) 3-ért pedig fizetni kell, de akkor is van 3 lehetőséged.


Visszatérve a kérdéshez érdekes a "le is ronthatod a jegyed" dolog, mert egyetemen is úgy van, hogy a rosszabb jegy kerül be, de érettségin, ha rosszabbra írod az ismétlőt, nem kapod meg a rosszabb %-ot, hanem kb nem történik semmi.

(ugye itt a diák fizet, másiknál pedig nem, de valahol unfair-nek érzem)

ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyennek akkor van létjogosultsága, ha például egy jól tanuló osztály kétharmada elbukja, akkor lehet feltételezni hogy a dolgozat túl nehéz volt, esetleg órán nem volt megfelelően leadva az anyag
ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!