Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyat elfogadtatni csak...

Tárgyat elfogadtatni csak akkor tudok, ha volt konkrét megfelelője az előző képzésemen?

Figyelt kérdés
Második képzésemet csinálom, és jövőre lesz egy olyan tárgyam, hogy bevezetés az informatikába (vagy vmi hasonló). Viszont van már programtervező informatikus diplomám, 7 éve dolgozok a szakmában, plusz van egy rakás versenyeredményem, 100%-os emelt infó érettségim és társai. Teljesen egyértelmű, hogy egy ilyen infós bevezető/melléktárgy egy olyan képzésen, ami ráadásul nem is reál képzés, nem sok újat fog nekem nyújtani. Viszont nincs olyan tárgyam korábbról, amivel el tudnám fogadtatni.. mármint _egy_ nincs. Ilyenkor nincs más mód, mint végigcsinálni a tárgyat?
ápr. 17. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

"Viszont van már programtervező informatikus diplomám, 7 éve dolgozok a szakmában, plusz van egy rakás versenyeredményem, 100%-os emelt infó érettségim és társai."


Ez egy egyetemi képzés nem egy magyar KKV ahol bárkit is érdekel hogy hány éves tapasztalattal rendelkezel és milyen egyéb baromságot tudsz összehordani hogy fényesebb legyen az önéletrajzod (versenyeredmények stb...). Másfelől informatikusként lehetne annyi kompetenciád, hogy rákeresel a TVSz-ben a kreditelismerés részre, általában 70%-os azonosság az elvárás egy tárgy elfogadását illetően, ehhez nem 1:1-es megfeleltetés kell sem a tárgy nevében sem a tematikában...


Nehezen tudom elképzelni, hogy ne tudnál összeollózni olyan tárgyakat a PTI képzésről ami egy humán szak bevinfó tárgy tematikáját ne fedné le legalább 70%-ban, bár elnézve a kompetenciáidat még az is lehet, hogy csodálkozva ülnél a tárgyon mert számodra új dolgokat hallanál...

ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ez egy egyetemi képzés nem egy magyar KKV ahol bárkit is érdekel hogy hány éves tapasztalattal rendelkezel és milyen egyéb baromságot tudsz összehordani hogy fényesebb legyen az önéletrajzod"


Ehhez képest:


"A kreditátviteli bizottság az előzetesen ... megszerzett tudást, munkatapasztalatot ... tanulmányi követelmény teljesítéseként elismerheti."

Forrás: [link] 49. § (6)


Úgy látszik, hogy a törvényt mégis érdekli:) A stílusodat inkább nem minősítem, gondolom rossz napod volt.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

ápr. 18. 00:13
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Tisztában vagy az "elismerheti" szó jelentésével? Nem azt állítottam, hogy nem ismerheti el, hanem azt, hogy senkit nem fog érdekelni... bár a kérdés feltevése után nem lepődök meg, hogy egy egyszerű mondat (amit írtam) és a jogszabályban szereplő feltételes mód értelmezése problémát okoz számodra.
ápr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első infós tárgyad kb meg fog felelni ennek a bevezetésnek.
ápr. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, meg kell nézni a tematikát, és a régiből azt elfogadtatni, ami leginkább hasonlított hozzá, ha több tárgy, akkor többt is beadhatsz.


Nekem most pl lesz szociolgia köv félévben. Megnéztem a tematikát, általános és deviancia a két nagy téma, nekem az előző helyen ez két külön tárgy volt, hát kikérem és igazolom mindkettőt (és milyen jól tettem, hogy már most elkezdtem utánamenni, tragédia, amit a korábbi suli művel)

ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!