Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit a teendőm ha megbukok...

Mit a teendőm ha megbukok vlamiből egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bge-PSZK gazdálkodási és menedzsment szak.

Sehol se tudom megtalálni pár kérdésemre a választ: Félévente mennyi tárgyból bukhatok meg anélkül hogy elbocsájtsanak? A megbukott tárgyaimat mikor tudom felvenni legközelebb? Megéri valamiből amiből tudom hogy nem fogok átmenni már el se menni a második ZH-ra hogy ne rontsam le az átlagomat?


ápr. 19. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

A suli honlapjan rengeteg info fent van.

Azt javaslom, hogy az intenziv heten hirdetnek egyetemi polgari ismeretek kurzust minden felevben, vedd fel es menj el ra. Neked ez nagyon hasznos lenne.

ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1 Fejtsd már ki légyszives jobban azt amit írtál és hogy mire írtad, mert így nincs túl sok értelme.


#2 Köszi a választ, megnéztem a honlapon de nem nagyon találtam ezzel kapcsolatba dolgokat, még majd a neptun üzeneteimet nézem majd át. Megkérdezhetem hogy mit tartalmaz ez a kurzus hogy úgy gonolod hogy jó lenne felvennem?

ápr. 20. 00:01
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
arra gondoltam, hogy ez a maci csoportban még oké, de egyetemen nem ennek kéne lennie a szintnek. de hát ez a rendszer ezt hozza magával...
ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
TvSz-ben sok mindenre benne van a válasz, de egyébként ha bemész a TO-ra ott is mindent elmagyaráznak.
ápr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%

file:///C:/Users/Bori/Downloads/a-budapesti-gazdasagi-egyetem-hallgatoi-kovetelmenyrendszere.pdf


A 62.§-től írja.


Legalább egyszer olvasd el a Tvszt!!

ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mi oké még a maci csoportban? Arra gondoltál hogy valakinek vannak kérdései és akar rájuk választ? Te úgy születtél hogy tudod az összes kérdésedre a választ?

Szerintem inkább csak le akarod húzni a többi embert és ok nélkül okoskodni mert nincs jobb dolgod a szomorú életedben.


#5 Köszi a segítséget!

ápr. 20. 09:20
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm szépen!
ápr. 20. 09:22
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Ha megbuksz, felvehetsz vizsgakurzust vagy következő évben újra felveszed a tantárgyat. Ez asszem BGE-n 4900Ft. Akármennyiből bukhatsz, a lényeg hogy a minimum kredited meglegyen, ami úgy tudom 18/félév. Átsorolás csak évente van, tehát ha rossz is az átlagod, nem jelent semmit, mert van még egy fél éved javítani. Illetve a nem teljesített tantárgyak nem számítanak bele az átlagodba, csak a kumulált kreditindexbe, ami alapján az ösztöndíjat számolják például. De ha nem cél az ösztöndíj, ezzel nem kell foglalkozni (igazából az ösztöndíj arra sem elég hogy egy reklámújságot vegyél, hogy ha már nincs pénzed kajára legalább képen lásd). Az egyedüli hátránya a bukásnak hogy következő alkalommal ki kell fizetni a tantárgy újrafelvételt. ZH-ra menj be, mert igazolatlan ZH szintén pénzbe kerül (3500Ft) + a 4900-at legközelebb ígyis-úgyis ki kell fizetni. Bemész ZH-ra, felírod a neved és kijössz.


Egyébként nekem vannak szaktársaim akik direkt buknak még mindig. Államilag van 10 támogatott félév, mellette dolgoznak + diákigazolványuk is megmarad. Néha megéri a "taktikai bukás". Ezt nehéz azoknak felfogni akik az előző században jártak egyetemre vagy sosem vettek részt felsőoktatásban, de elég sok esetben még az is megéri hogy kibuksz állami támogatásról, de önköltségesen bent maradsz bukni a diákigazolvány miatt. Főleg hogy most már eltörölték azt is hogy 3 bukás után egy tantárgyból kirúgnak. Én mondjuk ennek nem vagyok híve. Egyetem előtt dolgoztam, ég és föld a különbség. Minél előbb szabadulni akarok. Amíg dolgoztam, sokkal könnyebb volt az életem, az egyetem egy börtön és semmi pénzt nem érne meg nekem hogy tovább legyen diákigazolványom

ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Neked az a teendőd, hogy kiiratkozol az egyetemről, mert a csekély kompetenciádnak köszönhetően nem csak megbuktál de még ahhoz is gyenge képességű vagy, hogy 10 másodperces kereséssel megtaláld a kérdésre a választ az egyetem hivatalos Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában. Ha csoda folytán át is rugdosnak a tanárok az egyetemen, ilyen készségekkel te sosem fogsz szellemi pozíciót betölteni, mert az interjún kiszűrik hogy teljesen életképtelen vagy (a diplomádtól függetlenül) úgyhogy mehetsz a mekibe hasábot sütni vagy 3 műsazkozni az akksigyárakba (ahová nem kell diploma). Szóval ne vesztegesd tovább feleslegesen az idődet, minél előbb állj munkába és annál előbb nyugdíjas lehetsz!
ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem is tudom hogy miért válaszolok ilyen szintű kommentre, de ha már elolvastam akkor a helyedre teszlek, hogy tudd mennyire lövésed sincs hogy miről beszélsz.

Nem várom el hogy tudd, de az egyetemi félévnek még nincs vége, ezért még semmiből se buktam meg, és ha meg is bukok annak az oka az lenne hogy egyetem mellett a saját vállalkozásomból élek, nem túl sok szabadidőm van és nem a tanulás a legfontosabb dolog az életemben. Ezért nem tudtam megtalálni a megfelelő információkat magamtól, de kedves válaszolók leírták nekem.

Abban az egy dologban igazad van hogy sohasem fogok betölteni szellemi pozíciót más ember cégnél, mert soha az életemben nem fogok másnak dolgozni.

A szellemi képességeimről ne beszélj, én vagyok az az ember akiről kérdezi a gyereked hogy miért van több pénze mint nekünk úgy hogy fele annyi idős, és magyaráznod kell neki hogy biztos valami illegális dologból mert valakinek volt esze hogy nem az egész életét tanulással tölti, utána egy cégnél 20 évig dolgozza fel magát hogy egyre kevesebb embernek legyen a csicskája.


Az írásaid alapján elég sok mindenre rá lehet jönni, megalázhatnálak úgy mint ahogy te próbáltál engem, viszont én sikerrel is járnék, de nem fogok lesüllyedni, szerintem van elég bajod ha ennyi évesen mint te, a legjobb dolgod az hogy megpróbálsz lehúzni egy egyetemi tanulót az interneten, szó szerint 0 okkal, azért mert nem tetszett egy kérdés.


Remélem egyszer helyre jön az életed.

ápr. 20. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!