Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika szakon mik az...

Matematika szakon mik az elfogadható érettségik?

Figyelt kérdés

Ugye minden szakon van két tantárgy, amit nagyobb súlyozással néznek, ezek az úgynevezett érettségi pontok, amik legfeljebb 200 pontot tehetnek ki az elérhető 500-ból. Egy 100%-os középszintű érettségi ér 67 pontot (tehát 2/3-dal számolnak), míg ugyanez emeltből 100 pontot ér.


Viszont nem tudok eligazodni, hogy akkor pontosan melyek tartozhatnak bele ebbe a két tantárgyba. Az itt található dokumentumokból ( [link] ) arra merek következtetni, hogy csak ezek fogadhatóak el (a szegedi matematika alapszakon): matematika, fizika, informatika és digitális kultúra.


Az érdekes, hogy néhány másik szakon csak egy vizsgatárgy van feltüntetve, emiatt nem értem, hogy akkor ott mi a másik tantárgy, amit figyelembe vesznek az érettségi pontok kiszámításánál.


Illetve van egy ilyen melléklet a matematikánál: "Az 1. tárgy matematika vagy fizika vagy informatika vagy digitális ismeretek. A 2. tárgy bármelyik."


A bármelyik az akkor szó szerint bármelyik? Lehet akár angol nyelv vagy történelem is? Ha tehát ezek közül valamelyikből emelt szinten érettségizem a matematika mellett, akkor ugyanúgy a teljes pontszámot számítanák bele a vitt érettségi pontjaimba?


máj. 1. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem tudsz egy egyszerű szöveget értelmezni, akkor semmi keresnivalód egyetemen. Ott komolyabb dolgok is lesznek..
máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy vajon miért is számítottam legalább egy ilyen kommentre... Csak, hogy tudd, nem ez volt a kérdés, így a válaszod 0%-ban volt hasznos. Nem véletlenül nem említettem egy szóval sem, hogy magyarból akarnék emeltezni, mivel tisztában vagyok azzal, hogy nem az erősségem a szövegértés.
máj. 1. 15:53
 3/6 A kérdező kommentje:
A másik az, hogy nekem is az jön le a szövegből, hogy a második vizsgatárgy lehet bármi, hisz ez van odaírva, de én biztosra akarok menni. Nem bízom a saját képességeimben eléggé ahhoz, hogy biztosra vegyek egy akár teljesen egyértelmű dolgot is. És akkor mi van? Ezért kérdezek meg másokat is, hogy szerintük is így van-e. Azért egy ilyen fontos kérdést csak nem hagyhatok a véletlenre, szomorú volna, ha egy ilyen buta félreértés miatt rontanám el a pontjaimat.
máj. 1. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
De azért idegenek véleményére adsz.. Miért nem kérsz segítséget a tanáraidtól?!
máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Majd megkérdezem a matematika tanáromat is. De az majd csak az érettségi utáni héten lesz lehetséges. Nyilván ráér addig is.
máj. 1. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj de jó hogy fel voltam mentve matekból 😁 annakidején ♥️
máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!