Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvehetik a telefont az...

Elvehetik a telefont az iskolaban?

Figyelt kérdés
A lanyommal nem egyszer fordult elo, hogy akar csak az idot akarta megnezni, akarmi de a tanar epp a terembe lepett / eszre vette. Ilyenkor mindig szo nelkul koteles odaadni a telefont (jobbik eset) vagy kitepik a kezebol. Ez kb. hetente fordul elo az osztalytarsaival is, ha elveszik a telefont az utolso ora utan lehet az igazgatoibol elkerni, plusz egy osztalyfonoki figyelmezteto. Egyebkent ot nem zavarja csak nyilvan frusztralo amikor peldaul fontosabb uzenetet var. Nem egyszer tortent hogy surgosen haza kellett volna jonnie/ mashova mennie es nem tudtam neki uzenni emiatt.. Ilyet jogilag csinalhat az iskola? (Altalanos, 8. osztaly.)

máj. 12. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ami a házirendben benne van, az a mérvadó. Ha benne van, hogy nem lehet telefont használni, akkor nem lehet. Nálunk is ilyen szankciók voltak.

De most őszintén, egy 14 éves milyen fontos üzenetet várhat? Ha haza kell mennie, akkor a szülőnek úgyis szólnia kell az osztályfőnöknek. Az osztályfőnök meg szól a gyereknek, hogy nyomás haza. Kétlem, hogy szabadon mászkálhatna jobbra balra alapesetben.

máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

"Nem egyszer tortent hogy surgosen haza kellett volna jonnie/ mashova mennie es nem tudtam neki uzenni emiatt.. Ilyet jogilag csinalhat az iskola?"


Nem a gyereknek kell jelezned, ha sürgősen mennie kell valahova iskolaidőben, hanem az iskolának. Szülői megkeresés nélkül nem engedhetik ki a gyereket tanítási időben.

máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Remélem eljön az az idő, amikor már a portán le kell adni a telefont. Erre jó esély van, jogszabály változás jön ez ügyben.
máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Tőlünk általánosban beszedték reggel 7:55-kor és utolsó óra után osztották ki. Ha esetleg órán kellett akkor a tanár vihette el az egész dobozt és ha valaki napközben rosszul lett vagy haza kellett mennie valami miatt akkor nyilván visszakapta.


Voltak random ellenőrzések és ha valakinél telefont találtak akkor elvették és órák után a szülő vehette át, illetve osztályfőnöki figyelmeztetőt kapott az illető. Én eleve el se vittem, minek, ha úgyse használhatom?


Egyébként ha korábban kell elmennie a gyereknek azt a sulinak jelezd és vegyél neki órát, hogy ne a telóján kelljen megnézni :D


A házirendben általában az a telefonokat illető szabály, hogy a tanítás ideje alatt a táskában legyen kikapcsolt állapotban.


Mivel én is teenager vagyok ismerem az effajta "ártatlanságot", hidd el, óra közben is nyomkodják, nem csak az időt nézik :D

máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
55%
Igen
máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Az iskolában mi olyan fontos, hogy az órát kellene nézni neki? Tanulni van ott, nincs más dolga. Ha lenne, akkor is a szülők intézkednek, mert ő kiskorú. Szóval vegyék csak el azt a telefont.
máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi erővel a tanár telefonját is elvehetnék, neki sem munkaeszköz.
máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dobozba gyűjtés után kiosztáskor hogy különböztetik meg egymástól a tucatnyi teljesen egyforma telefont?
tegnap 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 teljesen máshogy néznek ki, úgy

👁️👄👁️

Plusz a háttérképe is mindenkinek más

tegnap 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 tehát mindegyiket meg kell nyomkodni hogy pár másodpercig látszódjon és a tulajdonosa felismerje. (de csak ő)

Nem lehet gyors a kiosztás, se biztonságos.

tegnap 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!