Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy börtönben milyen felsőokta...

Egy börtönben milyen felsőoktatási képzéseken vehet részt egy rab? Azonos feltételek vonatkoznak rá a jelentkezésnél, mint egy átlagos embernek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Milyen felsőoktatás lenne egy szabadságvasztését töltő embernek? Az egyetem bemegy a börtönbe? Akkor nem szabadságvesztés. Hogyan lenne azonos a nem büntetett állampolgárral, akkor nincs büntetés!
2010. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hallottam egy nőről (magyar, pár éve csukták le) a híradóban, aki elvégezte valamelyik egyetem/főiskola pszichológiai szakát, vagyis úgy emlékszem. Arra gondoltam, hogy aki a büntetését tölti, és van érettségije, tanulhat. Persze "távoktatás" formában.


Ha már ellehet végezni az általános iskolát, lelehet tenni az érettségit, vagy egy szakmát (műhelyek is rendelkezésre állnak), akkor diplomát miért nem lehet szerezni?

2010. okt. 28. 23:45
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Pld valaki kárt okozott akkor alapvető az hogy munkával legalább anyagi hasznot hajtson. Ha tanul az nem büntetés.
2010. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem a véleményedet kérdeztem a rendszerről, mert a rabok tanulnak. Valaki írni-olvasni, valaki az érettségire, függetlenül a meglátásaidtól. Csak arra voltam kíváncsi, hogy akkor felsőoktatásra is jelentkezhetnek e megfelelő korlátok között?!
2010. okt. 29. 00:21
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Az általános és a középiskola az közoktatás. A felsőoktatás más kategória. Elég igazságtalannak tartanám, ha lehetséges lenne diplomát szerezni. Gyakorlatilag megérné bemenni önként a börtönbe. Tanulhatsz, közben nem is kell mással foglalkoznod. :S Lassan a rabok jobb körülmények közt élnek, mint az átlag emberek.
2010. okt. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"A posta- és bankrablásai során valamivel több mint 142 millió forintot zsákmányolt Ambrus Attilára 1999-ben 17 év börtönt szabtak ki. Ebből már tizenegy évet leült 2010-re, és a jó magaviselete miatt elképzelhető, hogy 2016 helyett már 2012-ben szabadulhat. 2003-ban ügyvédje, dr. Magyar György beadványt nyújtott be a Legfelsőbb Bírósághoz, mivel Ambrus nemhogy gyilkossági kísérletet nem követett el, inkább megakadályozta a vérontást azzal, hogy magához vette a banki biztonsági őrök fegyverét.

Sok rajongója van, Csala Zsuzsa segítségével pl. a börtönben leérettségizett, kerámiakészítéssel foglalkozik, angolul tanul és haditudósítónak készül. A Dunaújvárosi Főiskolán kommunikációt tanult, 2009-ben le is diplomázott. Julian Rubinstein könyvet írt róla A viszkis rabló balladája címen, filmet is készített róla, amelyet az Investigation Discovery tévé Szökésben c. sorozatában 2010. április 25-én adott le."

2010. okt. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tényleg hülyeség a büntetett előélet és felsőoktatásban való részvétel közti kapcsolat...

Semmi köze a kettőnek egymáshoz..

2010. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Hogy lenne már feltétele a büntetlen előélet a felsőoktatásban való részvételnek? Akkor kérnének erkölcsi bizonyítványt. Hát nem kérnek.

Amúgy lehet a börtönben tanulni. Természetesen nem nappalin, hiszen bemenni nem tud, de levelezőn megoldható.

Hozzátenném, hogy nagyon hasznos is, hogy erre van lehetőség, hiszen azzal, hogy képezi magát, egy célt is ad az életének, így kisebb az esélye, hogy újra bűnt fog elkövetni.

2010. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olyat még nem hallottam, hogy egy rabnak lehetősége lenne a felsőoktatásra akár levelezőn.

Tekintve, hogy nagy részüknél az írás-olvasásnál kell kezdenie a tanulást, de sok helyen ezt sem tudják mindenkinek megszervezni. Szakmát szoktak tanítani, mert hát anélkül mit is dolgozna?

2010. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
1995-ben még kértek erkölcsi bizonyítványt.
2010. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!