Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy-Számvitelesek! Mennyit...

Pénzügy-Számvitelesek! Mennyit tanultok egy átlagos héten?

Figyelt kérdés

Mindennap kell tanulni? Mennyit? Mi az, amit nagyon nehéz megtanulni? Ilyen dolgok érdekelnek, de szívesen fogadnék bármilyen tapasztalatot!


A másik kérdésem, hogy ha mondjuk nem a Corvinuson vagy a BGF-en szerzem a diplomám ebből a szakból, akkor le is vagyok írva? Az oldalon olvasgatva nagyon így jött le. Miért ér kevesebbet a tudásom, ha azt PTE-n szereztem? Akadályozni fog az az elhelyezkedésben?


2011. okt. 17. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én inkább hétvégén szoktam tanulni. Hétközbe meg rendszeresen bejárok minden órára és jegyzetelek. Nagyon sok számolgatós tárgy van. És jó pár tárgyhoz még elég sok elmélet is társul. Én főiskolán tanulok (nem Pest), de én bízok benne, hogy nem fog abból hátrányom származni abból, hogy nem Pestre járok. Szerintem nem fog akadályozni az elhelyezkedésben, nem járhat mindneki a BGFre, meg a Corvinusra :)
2011. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy leírva. Hidd el, nem a munkáltatók kommentelik be, hogy x vagy y egyetem képzése sz@rt sem ér. Ők ennél okosabbak. Tény, hogy a Corvinuson vagy a BGF-en erős a képzés, de sok más helyen is. Végső soron pedig az számít, hogy mit TUDSZ és nem az, hogy melyik intézmény adta ki a diplomád. Az ilyen lélekromboló dumákra nem szabad adni, mert aki a Corvinusra jár, és tényleg van tudása, annak van jobb dolga is, mint itt trollkodni, aki meg az intézmény vélt vagy valós hírnevében sütkérezik, és ettől érzi magát felsőbbrendűnek, az annyit is ér.


Ha psz szakon akarsz tanulni, akkor muszáj, hogy érdekeljen a számvitel. Érthető okokból néhány tölteléktárgytól eltekintve ez adja a képzés gerincét. Van aki kedveli, van aki pedig idegenkedik a felépítésétől, a nyelvezetétől, stb. Kell, hogy szeresd a matekot, bár ez számvitel szakirányon annyira nem számít.


Ha mindennap nem is, de minden második nap azért illik tanulni! :) Ez egyébként attól függ, hogy milyen az órarended. A psz elég gyakorlatorientált képzés ahhoz, hogy egyik óráról a másikra házi feladatokat kelljen csinálni, illetve a korábban tanultakat a következő órán alkalmazni (könyvelés). Ha nem jársz be és tanulsz rendszeresen, könnyű elveszíteni a fonalat. Nem könnyű.


Nekem a gazdasági matek tárgyak estek nehezemre. Mondanom sem kell, integrálást ott látsz utoljára az életben... :)


A lényeg, hogy céltudatos legyél, és mint minden szaknál, szeretned kell amit tanulsz, különben nem leszel (jó) szakember és az egészet megette a fene...


Remélem hasznos voltam.

2011. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Nagyon örültem, hogy valaki válaszolt rá, mert nem igazán vagyok képben ezzel a szakkal. Eddig még csak gondolni sem mertem rá, hogy matekkal tanuljak tovább. /Sosem tanultam, gyakoroltam rá, sosem írtam házit stb. és ugy ez meg is látszott, 3as voltam. De most tanárhoz járok, gyakorolok otthon és rájöttem, hogy ez nem is olyan rossz tárgy.:D/

Még tudnátok kicsit mesélni róla, amit fontosnak tartatok? Bármilyen infó jól jön! Köszi :)

2011. okt. 20. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!