Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ötöd-hatod évben mire számítha...

Ötöd-hatod évben mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg negyedéves orvostanhallgató vagyok, 4 évet csúsztam az orvosi egyetemen. Ez más-más okok miatt jött össze, de főleg hozzáállásbeli probléma és nem megfelelő tanulási stratégia állt mögötte. Az első csúszásomat 1. évben szedtem össze, itt konkrétan annyira stresszeltem az új közeg meg a rengeteg anyag miatt a szorgalmiban, hogy alig tanultam, így nem lett meg egy tárgyam, ami miatt nem mehettem második évbe.Második évben az anatómiaszigorlatot nem tudtam megcsinálni a biokémiaszigorlattal meg az élettannal együtt, és a szorgalmiban végig csak bikémet tanultam, amiből ötösre szigóztam, de az élettan meg az anat kövi évre maradt. Kövi évben sikeresen letettem az anatot meg az élettant, mindkettőre négyest kaptam. Aztán mehettem harmadévbe, itt elsőre a patoszt és a mikrót tudtam megcsinálni, a mikro hármas, a patosz ötös lett, de a kór a kövi évre maradt. Ekkor már tudtam hogy az államilag támogatott félévek lejárta után át leszek sorolva fizetősre, és utána a kövi 1 évben négyesre leszigorlatoztam kórélettanból, mellette dolgoztam. A 4. csúszást pedig úgy szedtem össze, hogy önként mentem el 2 passzív félévre dolgozni, h az önköltséges félévek árát össze tudjam szedni (nem lenne képem a szüleimmel fizettetni). Most negyedéven vagyok, a farmakológiaszigorlat nagy meglepetésemre még előző félévben sikerült, és a mostani vizsgaidőszak elé nagy reményekkel állok (különösebb nehezebb szigóm nem lesz), tehát úgy tűnik, hogy a negyediket csúszás nélkül megcsinálom. Viszont az ötödéveseknél láttam, hogy ilyen 10-11 klinikai tárgyuk van, ezekre nagyjából mennyit kell tanulni? Vagy milyen gyakori, hogy ezen csúsznak? Kezem ügyébe került egy szájsebjegyzet, nem tűnt annyira soknak, de vannak félelmeim, hogy mennyire lesz az nehéz. Azt vettem észre, hogy nekem gondom van egyszerre több hatalmas anyagmennyiséget felölelő tárgy párhuzamos minőségi teljesítésével. Minden szigorlatom 4-5 (kivéve a mikro), viszont ezt 3 év csúszással (a 4. önkétes volt) értem el. Esetleg van valami jó stratégiátok a maradék 2 évre vagy tapasztalat?

máj. 20. 08:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kórélettan és az őszi féléves farmaszigó együttese miatt kizárásos alapon feltételezem, hogy a szegedi egyetemre jársz, amit leírhattál volna, mert azért kisebb-nagyobb különbségek lehetnek a 4 egyetem között. Én egyébként pont az SZTE-ről tudok beszámolni:


A negyedév második féléves vizsgaidőszak szvsz a legkönnyebb vizsgaidőszak az egész egyetemi időszakot nézve, nekem ez volt az egyetlen olyan vizsgaidőszakom, amikor jól éreztem magam és tök nyugisan fel tudtam készülni elég időt hagyva minden vizsgámra.

Az ötöd-hatodév pedig sajnos nem egy sétagalopp, hiába mondják sokan, hogy harmadév után már minden könnyebb. Ötödévben is voltak nálunk, akik csúsztak, és a hatodéves szigókkal is bőven meg lehet csúszni. (de egyik sem túl gyakori azért ezt még megjegyzem - viszont az sem gyakori már alapból, hogy valaki 3x-4x csússzon, és nálunk pont olyanok csúsztak ötödévben is tudtommal, akik előtte már 2+ alkalommal csúsztak)


Ötödévben az első félév szerintem viszonylag laza, nekünk akkor 3-4 szóbeli vizsgánk volt (attól függően, hogy a fül-orr-gége+szemészet vagy bőrgyó+urológia évfolyamfélben voltál), nektek fixen 4 lesz (szemészet teszt volt, de szerintem azóta valószínűleg ők is visszatértek a szóbelire). Ami szóbeli az az infekt (ha nincs megajánlottad), neuró, bőrgyó+urológia / fül-orr-gége+szemészet, ezek bőven teljesíthetőek akkor is, ha nem tanultad magad halálra szorgalmi időszakban, bár infektből szoktak vizsgakurisok lenni következő félévben kb. 10-15-en. A második féléves vizsgaidőszak viszont már lényegesen húzósabb szerintem, ott 6(+1) hét alatt kell megcsinálnod 7 szóbelit + 1 írásbelit, és bár önmagukban a vizsgák meg sem közelítik egy patosz, kórélettan vagy anatómia nehézségét, de azért sok ez így együtt. Ha az uv hetet nem számolom, akkor a legtöbb vizsgára kb. 4-5 napod van tanulni, ami tényleg nem sok. Abszolút teljesíthető amúgy ettől függetlenül, én egy hármas kivételével az összeset lehoztam ötösre úgy, hogy szorgalmi időszak utolsó hetében kezdtem el tanulni, de rohadt fárasztó volt ez a 6 hét, nekem ennél mentálisan megterhelőbb max. a harmadév végi vizsgaidőszak volt.

Egyébként a legtöbb vizsgáztató nem rosszfej, nem nagyon buktatnak, csak ha tényleg nem tudsz semmit kb. vagy visszaadod a tételeket, és a jó jegyeket is viszonylag könnyen osztogatják.


A hatodéves szigorlatok a pszichiátria kivételével szerintem elég nehezek, itt annyi könnyebbség van, hogy nem egy vizsgaidőszak alatt kell letudnod az összes vizsgád, hanem 1-2 havonta van egy vizsgád. Ha olyan helyekre mész gyakorlatokra, ahonnan elengednek időben (ergó bárhová csak nem Szeged), akkor viszonylag kényelmesen fel lehet rájuk készülni. A dolog december környékén kezd bedurvulni, amikor már szorít a szakdolgozat-leadási határidő, közben tanulj és szigorlatozz le az aktuális tárgyadból, utána szakdoga-védés, de közben már láthatáron van az újabb szigorlatod, a végén meg csatlakozik a záróvizsga-para. :D Ötödévhez hasonlóan viszont nem nagyon buktatnak, de nálunk 1-2 embernek általában sikerült azért. Ha meg is buksz, általában megengedik, hogy 1-2 hét múlva kimenj javítani, csak szerintem ha eggyel megcsúszul, utána már könnyű az utánakövetkezőkkel is megcsúszni, mert nyilván azokra annyival is kevesebb időd lesz, mint amennyit az ismétlővizsgára tanulsz. Az a jó viszont, hogy a szó szoros értelmében csúszni már maximum csak akkor lehet, ha a szakdogádat nem adod le az adott határidőig, mert a szigorlataidat ki tudod tologatni későbbre, záróvizsgából pedig 3 időpont van (májusban, utána valamikor nyáron és ősszel).


Stratégia? Kezdj el időben tanulni és bírd ki még valahogy ezt a 2 évet. :D tervezd el mennyi idő kellene egy vizsgára, és annál kezdj el előbb tanulni legalább 1 héttel.

máj. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!