Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középfokú ismétlő érettségi?

Középfokú ismétlő érettségi?

Figyelt kérdés

Ha jelentkezek ismétlő érettségire magyarból akkor is beosztanak egy gimnáziumba, akkor honnan tudom meg például a szóbeli tételsort?

Hiszen azt az iskola, a tanár szabja meg, illetve az általa leadott anyagból van a szóbeli.


Ez hogy működik?



máj. 22. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Kinyitod a szádat és megkérdezed ott, helyben, az adott tanártól.
máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy ott helyben? Milyen tanártól???


Az érettségi előtt egy hónappal kapja az ember a behívót egy idegen iskolába.

Honnan tudnám melyik tanár fog szóbeliztetni?

máj. 22. 22:31
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve hiába kapok tételcímeket, ha nem voltam ott egész évben, nem tudom megírni a tételt úgy, ahogy azt ő tanította a diákjainak.
máj. 22. 22:32
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
És akkor még egy kicsit továbbgondolod... és felveszed a kapcsolatot az ottani diákokkal, hátha kiderül valami használható.
máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
És felhívod az iskola titkárságát és megkérdezed, hogy kik az érettségiztető magyartanárok, és hogy esetleg tudják-e már, hogy melyikükhez leszel beosztva, és hogy esetleg megadnák-e az e-mail címét...
máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valaki tudja ennek a rendes, szokásos módját?


Erősen kétlem, hogy be kéne sétálnom egy idegen iskolába és kideríteni melyik diákok szóbeliznek aznap, amikor én majd az ő ki tudja milyen órai jegyzeteiből felkészülni. :D

máj. 22. 22:40
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 ez már elképzelhetőbb, köszi!
máj. 22. 22:41
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

"Erősen kétlem, hogy be kéne sétálnom egy idegen iskolába és kideríteni melyik diákok szóbeliznek aznap, amikor én majd az ő ki tudja milyen órai jegyzeteiből felkészülni. :D"

Én se így gondoltam, hiszen feltalálták az internetet, de valahogy éreztem, hogy még tovább kell gondolnom helyetted... :)

máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó.

Csak szimplán megkérdeztem, és elég lett volna annyit válaszolni, hogy ahova beosztanak ott kell érdeklődni.

Ez azért annyira nem egyértelmű, hiszen lehetne valami központi tételsor vagy bármi, hiszen továbbra is azt gondolom nem fair, hogy egy hónappal előtte kapok egy tételsort, amit akkor még dolgozzak ki és nem is biztos forrásokból.

Azért ezt elég nehéz volt elhinni, hogy tényleg így van.



De hál' Isten, hogy te ilyen jó lélek vagy és ilyen kedvesen tudtál segíteni.

máj. 23. 09:05
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Hivatalosan ki sem adhatják a tételeket, csak a témakörök vannak központilag megszabja.
máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!