Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 hónap alatt az emelt történe...

3 hónap alatt az emelt történelem érettségire vagy a középfokú német nyelvvizsgára könnyebb felkészülni?

Figyelt kérdés
Német és töri faktra jártam, és a többletpont miatt vagy töriből kéne emelteznem vagy németből nyelvvizsgáznom. 3 hónap alatt melyikre egyszerűbb felkészülni? Annyira egyikből sem vagyok jó.

2023. jan. 31. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén ez attól függ mennyire beszélsz németül. Az emelt történelem példáinak egyértelműen utána lehet nézni, tudod mit merre. Németet mennyire beszéled?

Én angolul tudok, középfokú angol egy emelt törihez képest gyerekjáték.

Bár emelt törim sincs így mérlegeld a válaszom

2023. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angolból én is nagyon jó voltam mindig, emeltem is van belőle 90% felett ezért azt gondoltam a nemet is sima lesz, de nem megy jól egyáltalán. 1-2 mondatot is nehezen rakok össze 4 év tanulás után, és az is tele van nyelvhelyességi hibával.. viszont toribol elfelejtettem mindent amit eddig fakton vettünk, mindent újra kéne tanulnom. Mindkettőre sokat kéne készülnöm igazából.
2023. jan. 31. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól beszélsz angolul ilyen nehezen megy a német 4 év tanulás után, úgy,hogy még csak diák vagy?

Csak mert én úgy döntenék melyik megy jobban, melyik érdekel jobban.

Németet tanulni úgy is nehéz ha szeretnél vagy muszáj megtanulni, történelmet csak akkor tanulj ha tényleg érdekel.

2023. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A német egy fokkal jobban érdekel, bár elég idegesítő, hogy nem megy és ilyenkor midig elmegy tőle a kedvem. Szerintem pont az a baj, hogy angolból nagyon jó vagyok, és mikor nemetul kell irni/beszelni "angolosan" gondolkodok,már ha ennek van értelme, pedig a németben teljesen máshogy kell mondatot alkotni meg minden.

A tori középszinten érdekel és szeretem, emelt szinten viszont nem szerettem. alapvetően érdekel maga a tantargy, de nem annyira, amennyire pontosan emelten tudni kell a dolgokat..

2023. febr. 1. 13:10
 5/6 anonim válasza:

Azt hittem, hogy én írtam ki a kérdést, mert minden megegyezik, pontról pontra.


Én úgy döntöttem, hogy emeltezni fogok töriből, szerintem három hónap alatt könnyebben fel lehet készülni egy jó emelt törire, mint egy jó középre és egy nyelvvizsgára (lehet, hogy pár ponton múlna, hogy sikeres legyen a B2-d).

B. Mátyus Gyöngyinek és Bori Istvánnak van egy nagyon jó témavázlatos könyve, ez emelt szintű és minden lecke benne van a követelményrendszerből, persze nagyon fontos, hogy a tankönyvet is elolvasd mellé.


Maradt még három hónap, ha minden nap tudsz vele foglalkozni legalább 1-2 órát szerintem nem kivitelezhetetlen.

(Fontos még, hogy minden héten írj esszéket, amiket lehetőség szerint valaki kijavít.)

2023. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 köszi a választ! :) nálunk már le kellett adni hogy miből érettségizünk, és végül úgy döntöttem nem emeltezek és valószínűleg nyelvvizsgázni sem fogok, mert ha jó érettségit írok mindenből akkor is meglesznek a pontjaim (bár csak épphogy). De neked sok sikert az emelt törihez! :)
2023. febr. 3. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!