Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy egyetem államilag támogatott és költségtérítéses szakán is ugyanannyi lett a ponthatár? Ilyenkor ki kerül az előbbibe, és ki az utóbbiba?

Figyelt kérdés
Pl: [link] (mechatronikai mérnök)
2010. okt. 30. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, aki megjelölte, és eléri a ponthatárt. Feltételezem ilyen esetben költségesen nem indul a szak, mert nem hiszem, hogy van olyan, aki előbb jelöli a költségest, mint az államit.
2010. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az kerül államira, aki csak az állami változatot jelölte csak meg, vagy azt jelölte meg előbbre, akkor oda veszik fel. Költségtérítésesnél hasonló logikával.
2010. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem van olyan aki második, sokadik diplomáját szeretné szerezni, így ő értelemszerűen csak a költségtérítésest írta be...

kérdésedre: az kerül támogatottba, aki oda jelentkezett, és az költségesbe, aki azt írta korábbi helyre.

2010. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sorrend számít.

Ha tovább nézelődsz, vannak még cifrább szakok is: amikor felvételiztem, volt egy szak, már meg nem mondom, melyik, ahova mostanira átszámítva kb 350 volt a ponthatár államin, költségtérítésesen viszont a maximum pontszám kellett.

Mivel összesen két ember jelölte meg azt a szakot és mindkettejüknek max. pontja volt.

2010. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem már...:D Köszönöm!
2010. okt. 31. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!