Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a matek alkalmazott...

Nehéz a matek alkalmazott közgazdaság szakon?

Figyelt kérdés

Pár embertől olyat hallottam, hogy ők -habár nem érettségiztek emelt szinten de- emelt matek tudással mentek erre a szakra.

Én 2010 tavaszán érettségiztem közép matekból 96%-ra, de sosem voltam faktos, habár szerettem magát a tantárgyat.

Jelenleg nem járok semmilyen egyetemre eddig nem tudtam eldönteni hogy mit is akarnék csinálni a jövőben, de mostanában egyre jobban megtetszett a közgáz, és hát azért érdekelne hogy közép matekkal van-e egyáltalán ott keresnivalóm.


2010. okt. 31. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
én éppen 4-es középszintű matek érettségivel mentem erre a szakra és a matek 1,2-t is 3asra meg tudtam csinálni...uh nem annyira nehéz sztem
2010. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Közgáz szakok között ez a második legnehezebb, ennél már csak a gazdaságelemző jobb. A többi közgáz szakhoz képest itt nagyon sok és mély matekkal találkozol, főként az analízis /függvények/ a főtéma.


Én azt javaslom hogy ebben a évben mindenképp nézegesd át az emelt szintű tananyagot, sőt ha tudsz akkor járjál el tanárhoz is. Deriválni és integrálni viszont mindenképp tanulj meg mert ez az alap.

2010. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
35%
Ha 96%-os lett az érettségid, akkor nem nagyon kell félned semmilyen matektól sehol, tapasztalatból tudom. Nekem is pont annyi lett. Azóta már mellékállásban matekot tanítok. Inkább attól félj, hogy a sok elvont hülyeség miatt bekockulsz, és nem lesz csajod. Pedig a punci jó dolog, ezt is tapasztalatból tudom.
2010. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 31. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!