Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai tanári diplomával...

Főiskolai tanári diplomával lehet még középiskolában tanítani? (vagy már csak egyetemivel ill. az új képzés szerinti mesterivel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csak egyetemivel
2010. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nane


mert mikor lehetett ??


kizárólag egyetemivel lehet, egyedül egy olyan lehetőség van, hogy ha már éppen részt veszel egy kiegészítő, vagy az új rendszer szerint mester-képzésben, ami a főiskolaidra épül, akkor már annak ideje alatt is taníthatsz, de egyébként nem


(na azért meg kell jegyezni, sok iskola tesz erre magasról ... saját tapasztalat)

2010. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Annyival pontosítanám az utolsó válaszadót, hogy a régi főiskolai diplomával lehet 10. osztályig tanítani és 12. osztályig abban az esetben, ha már a kiegészítőt csinálta az ember, de érettségiztetni csak egyetemi diplomával lehet.

Az új képzésben nem tudom, ez hogyan van.

2010. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az új képzésben már csak msc-vel lehet akárhol is tanítani, általános alsóban se lehet bsc-ssel... egyik nap volt nálunk egy általános sulis tanár ismerősöm, és erről beszélgettünk.
2010. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért is kérdeztem, mert tudomásom van olyanokról, akik főiskolai (régi) diplomával tanítanak középiskolában és én jövő szeptembertől mennék újra dolgozni(jelenleg még GYED-en vagyok és érdekelt, hogy van-e esély főiskolai(régi) diplomával állást nyerni középiskolában, de én is így sejtettem, hogy már nem lehet, aki pedig így tanít az jó pár éve az adott iskolában van és azóta lehet folyamatban van a egyetemi vagyis mesterképzése, bár nem tudom biztosan.
2010. nov. 3. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nyelvtanári diplomám van, ami általános ÉS középiskolai tanár címen fut. Érettségiztethetek is.
2010. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!