Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyakran kezdik a magyar...

Gyakran kezdik a magyar diákok az egyetemet 1-2 évvel később vagy mindenki egyből 18 évesen?

Figyelt kérdés
Nulladikos voltam, de lehet, hogy még egy évet várok, mert későn jöttem rá, hogy hova szeretnék jelentkezni és az egy új tantárgy megtanulását jelentené. Hátrány lenne 20 évesen kezdeni?
2010. nov. 4. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én is nulladikos voltam+ év vesztes is vagyok,szóval 20 évesen kezdtem... nem ért semmilyen hátrány (az más kérdés,h én megbántam a nulladikot:S)

olyan vegyes a társaság,h nálunk a többség velem egykorú,de sokan vannak idősebbek is

ha attól félsz,h a korod miatt kinéznek,kár aggódnod,inkább szánj rá még egy évet,h később azt tanulhasd,amit akarsz

2010. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki úgymond évvesztes (nyári-őszi születésű), eleve 19 évesen végzi el a középiskolát, és így megy tovább.

Nem ritka, hogy 1-2 évvel később kezdenek a diákok, pl. orvosira előfordul, hogy csak második, harmadik próbálkozásra veszik fel őket, annyira húzós már maga a felvételi.

Vagy... olaszos csoporttársaim közt talán én vagyok 18 évesen a legfiatalabb. A többiek 20-21 évesek, van köztünk 24 éves is, sokan párhuzamosan tanulnak, és ez a második szak.

Nyugodtan kezdj később, hogy azt csináld, amit tényleg szeretnél!

2010. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan. Elsős vagyok, 18 éves, rajtam kívül a csoportomban talán, ha egy ember van még (17en vagyunk, csak viszonyítási alapnak). Az átlag 20-21 körül van, szóval egyáltalán nem leszel semmivel elkésve.
2010. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, köszönöm a válaszokat :)
2010. nov. 4. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
én 24el vagyok gólya. de az átlag 20-21 év általában.
2010. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 19 évesen kezdtem a fősulit. Nem vettek fel elsőre. A lényeg,hogy abban az egy évben is tanulj valamit, mert ha megszakítod a tanulási folyamatot nagyon nehéz visszaszokni.
2010. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! én idén kezdtem az egyetemet, középsuliba 1x buktam+évvesztes vagyok

20L

2010. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!