Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakképző iskola és a...

A szakképző iskola és a szakiskola ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 13:13
 1/8 anonim válasza:
Igen, szakmát kapsz.
2010. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakképző iskola a Szakközép akar lenni. Szakközép iskolában 12.év végén érettségi, utána vagy fősuli vagy OKJ-s képzés 13.-14.(esetleg valahol 15. is van) évfolyam ami szakképző évfolyam.

Szakiskola az 5éves, nem kapsz érettségit meg gyengébb szakok vannak. Szakiskolában az első 2évig olyanokat tanulnak mint a gimikben szakközepekben, annyi hogy van nekik kis alap szintű gyakorlat ami nem sok mindenre jó. Annyi hogy szakközépbe is van a 4érettségis év alatt alap szintű gyakorlat, de az sem jó túl sok mindenre(legalábbis én nem sok hasznát vettem, nem is olyanból érettségiztem)

2010. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a szakképző iskola az nem a szakközép
2010. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a szakképző iskola az nem a szakközép"


ja akkor bocs :))

csak keverem a szakközéppel mert ugye én 13.évfolyamon vagyok szakközépbe és mindig mondják hogy ez szakképző évfolyam meg ilyenek ;)

2010. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szakiskola a régi szakmunkásképző vagy másnéven ipari! A szakképző pedig pl egy okj- s képzés ami érettségi után van! Ennyi. :)
2010. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. nov. 11. 17:09
 7/8 anonim válasza:
Én szakképző iskolába jártam, ami azt jelenti, hogy vagy szakközép része ami érettségit ad, és van szakmunkás (szakiskola) része is , ami pedig szakmát ad de érettségit nem. Legalábbis nálunk így volt:)
2010. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

*vagy= van


és még hozzáteszem , hogy ez az iskola megnevezésében volt , hogy szakképző


előző vagyok..

2010. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!