Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Senki sincs aki szerint az...

Senki sincs aki szerint az idegenfogalmi szakmenedzser szak legalább egy kicsit hasznos lenne? :D

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem,mert rengeteg oldalt elolvastam,és csakis kizárólag rosszat láttam..

Én is egy ilyen képzésre járok fősulin (a BKF-en),és most vagyok végzős. Maga a suli is jó szerintem (kivétel a egyes dolgokról való tájékoztatást,mert abban abszolút utolsó),és a szak is tetszik.. Igaz voltak olyan tárgyak főleg első 2 félévben,amiknek nem túl sok értelme volt,de voltak jobbak is. Most 2. évben pedig abszolút hasznos tárgyaink vannak amikkel majd szerintem mehetünk is valamire egyszer(bár én szeretnék tovább tanulni,de szerintem annak is hasznos lehet aki esetleg nem). Most a rendezvényszervezésre álltunk rá nagyon ill. az utazásszervezésre. Előbbiből mindent leírunk részletesen,és meg is kell őket csinálni,mindig van belőle beadandónk,jegyet is kapunk rá. Utazásszervezésből kalkulációt,programtervet stb. csinálunk,ezzel utazási irodába el lehet menni. Vannak tréningeink is.Nekünk most kell majd szakmai gyakorlatot keresni,és van olyan csoporttársam aki a Neckermannhoz megy,fizetést is kap,és áll. elég kedvesek ott. Szállodába is el lehet menni,de még rendezvényszervező céghez is. Persze kell hozzá azért nyelvtudás,meg egy adag ambíció,és egy kis szerencse is,de szerintem el lehet vele helyezkedni.:)

/Perszenem mondom,hogy olyan hűde háda hiper szuper,de nem látom olyan sötéten:)/


2010. nov. 14. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs.

Ez is olyan mint a kommunikáció vagy a jog. Túl sok van belőlük.

2010. nov. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nezd, szerintem ennel is, mint minden szaknal, ha kiemelkedö vagy, ha kreativ vagy, akkor lehet eselyed (de a kiemelkedöhöz is kell szerencse, vagy kapcsolatok, vagy nagyon törtetö jellem). De ez egy olyan szak, ahol a közepszinttel nem mesz semmire, szerintem. Az atlagos nem kell, abbol rengeeg van (persze azoknak is lehet szerencsejük). De ezt gyakorlatilag az össes alapvetöen nem real beallitottsagu szakmanal elmondhato. Nincs ra kereslet, neked kell kitaposnod a sajat utadat.
2010. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
azért nem annyira hasznos, mert turizmus-vendéglátás szakot is nagyon sokan végeznek el, az pedig legalább főiskolai szak...szerintem mindenképpen érdemes továbbtanulnod neked is, mert sok helyen kérik már a diplomát. sok tárgyból kérhetsz felmentést, így levelezőn is könnyen elvégezheted te is a turizmus-vendéglátást, és közben már dolgozhatsz is a szakmában....ha szerencséd van
2010. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!