Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Andragógia szakos vagyok,...

Andragógia szakos vagyok, szakirányválasztás előtt állok: két lehetőségem van - 1. Személyügyi szervező szakirányon végzek; 2. Együtt csinálom a Munkavállalási tanácsadó és művelődésszervező szakirányt (utóbbit nappalin)? (folyt. )

Figyelt kérdés
Ha az érdeklődést nem veszem figyelembe, akkor melyik választással lesz nagyobb esélyem az elhelyezkedésre?
2010. nov. 20. 15:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha számszerűen nézem - akkor a kettő mindig több mint az egy. Viszont ott motoszkál a fejembe, hogy művelődésszervezőként elég kis esélyem van az elhelyezkedésre, s habár a munkavállalásit hasznosabbnak tartom, de csak levelezőn van lehetőségem elvégezni... A személyügyivel, pedig az lenne a 'problémám', hogy erre a területre elég sok szak bocsát ki tanulókat, s egy ilyen posztra előbb felvesznek egy emberi erőforrás BA-val rendelkezőt, mint egy személyügyi szervezőként végzett andragógust.
2010. nov. 20. 15:43
 2/14 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék a hozzá értő és nem hozzá értő válaszokra is! Köszönöm.
2010. nov. 20. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mindenféleképpen nappalira menj, azzal talán gyakorlatod is van, nem tudom, hogy van-e, te biztos tudod, viszont levelezőkön nincs gyakorlat...
2010. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. választási lehetőség:


A személyügyi szervező szakirány ugyancsak közgazdasági alapismereteket nyújt hallgatóinak, amelyek a munkavállalókra vonatkozó szakmai tudással egészülnek ki. A végzettek az emberi erőforrás gazdálkodásban szereznek jártasságot. A személyügyi feladatok közé a toborzás, kiválasztás, képzés, ösztönzés, teljesítményértékelés, munkaerő-tervezés tartozik: ezek ellátására készít fel a szakirány.


2. Választási lehetőség:


A művelődésszervező szakirányon végzettek előtt kulturális és közösségszervező feladatok állnak. A kulturális intézményrendszer működésének ismeretében arra készülnek fel, hogy településeken, kistérségekben kulturális és közösségfejlesztő projekteket tervezzenek meg, és megfelelő tudással rendelkeznek ezek megszervezéséhez, lebonyolításához is. Általánosságban azt is mondhatjuk, hogy a művelődésszervezők segítik a kulturális, művészi és tudományos értékek közvetítését, és ehhez teremtik meg a szükséges szervezeti hátteret.


A munkavállalási tanácsadók andragógiai ismereteiket közgazdasági, munkaügyi tudással egészítik ki. Alapvető gazdasági tájékozottságuk mellett naprakészek a hazai és az uniós munkaerőpiac változási tendenciáit illetően, ismerik a munkavállalás elméleti és gyakorlati kérdéseit. Mindezeket az ismereteket hatékonyan alkalmazzák tanácsadási munkájuk során. A szakirányon végzettek tudják, hogy maga a tanácsadás is tudomány, amelyet meg kell tanulni: ismerni kell elméleti és módszertani alapjait, a tanácsadás intézményes rendszerét, helyszíneit és fórumait, valamint egyéni és csoportos formáit, telekommunikációs eszköztárát. Ennek a tudásnak a birtokában a munkavállalási tanácsadó az egyéni igények kiszolgálásától kezdve akár komplex munkaerő-piaci programok szervezésére is alkalmas.

2010. nov. 20. 15:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Mind kettőn van gyakorlat. Ha azt választom, hogy nappalin csinálom a művszervet(ami 60 óra gyakorlatot jelent) és levelezőn a munkavállalási tanácsadót akkor ott 20 óra gyakorlatot kell letöltenem.
2010. nov. 20. 15:50
 6/14 A kérdező kommentje:

A lényeget kihagytam, pontosabban nem magától értetődő, hogy:

1. személyügyi szervező - nappalin indul.

2. művelődésszervező - szintén indul nappalin + csak e szakirány mellé van lehetőség felvenni a munkavállalási tanácsadó szakirányt - amit levelezőn indítanak el.

2010. nov. 20. 15:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére még van két és fél évem ezt eldönteni, de a szívem a művelődésszervező felé húz. Abban viszont, hogy a másikkal jobban jársz, sajnos igazad van. Melyik egyetemre jársz?
2010. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
NYME-AK :)
2010. nov. 23. 22:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is ;)
2010. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én is apáczais vagyok, de még gólya :) A szívem nekem is a művelődésszervezőhöz húzna, de akárkivel beszélek a személyügyi szervezőt ajánlja, egy HR-es mesterképzéssel. Sikerült döntened azóta? :)
2010. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!