Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin hány...

Szóbeli érettségin hány százalékot kell elérnem az ötöshöz ha 82% lett az írásbeli?

Figyelt kérdés
Ha az informatika írásbeli 82%-os lett, akkor szóbelin hány százalékot kell elérnem, hogy meglegyen az ötös? mert volt olyan akinek tavaly csak 1%-ot javított a szóbeli az eredményén..van akinek meg többet.. hogy van ez? hogyan adódnak össze a százalékok?
2010. nov. 20. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Középszinten 80 %-tól ötös, tehát legalább 78 %nak kell lennie a szóbelidnek. (82+78)/2=80%
2010. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá, ne válaszoljon!

Ne %-okat mondjál, az csak a végén alakul ki, hanem pontokat, azokkal kell számolni. A 120 pontos írásbeli 82%-a az 99 pont, az ötöshöz 120 pont kell, tehát 21-et kell szerezned, az a szóbelin kapható 30 pontnak 70%-a. (És nem én érettségizem informatikából, hogy ilyen bonyolult műveletek elvégzésére képes legyek!)

2010. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Igen, pontokkal kell számolni, mivel a szóbeli és az írásbeli nem ugyanannyi pontos.

De elég szánalmas, hogy érettségizel, de egy ilyen egyszerű műveletet nem tudsz elvégezni.

2010. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló! Aki nem tud olvasni, ne válaszoljon!!!

A kérdés így szólt:

Szóbeli érettségin hány százalékot kell elérnem az ötöshöz ha 82% lett az írásbeli?

%-ot kérdezett, nem pontot! Majd, ha pontot kérdez, pontot írok!

Tanulj meg értelmezni, után szólj le mást!

2010. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70, nem tudsz olvasni? Pontosan levezettem, hogy az hogy jön ki! Én nem 78, ahogy az első válasz, talán éppen a tiéd, szólt. Aki érettségi kérdésre válaszol, illenék tudnia, hogy az írásbelinek és a szóbelinek nem egyforma a súlya, tehát egyszerű átlagszámítással semmire nem megyünk.
2010. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel a két rész (az írásbeli és a szóbeli) NEM ugyanannyi pontot ér, nem lehet a %-okat nézni!!!!


Informatikánál (úgy tudom) 120 pontos az írásbeli (azaz gyakorlati), tehát a szóbeli csak 30 pontot jelent!!!


Tehát NEM ugyanolyan arányban számít a két rész!!!


Ha megírta 82%-ra, akkor eddig van 98 pontja.

Ahhoz, hogy az egész ötös legyen, összesen 120 pontot kell szereznie.

Tehát a szóbelin még el kell érnie 22 pontot.


A 30-nak a 22 pont 73%-a.

Tehát a szóbelin 73%-ot kell elérni.



(A második válaszadó eredménye és az enyém azért különbözik, mert ő a 82%nál felfelé kerekítette a pontot.)

2010. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek szántam természetesen a hozzászólást. Csak közben érkezett új válasz.
2010. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ugyanannyi pontos a szóbeli meg az írásbeli, de %-ot kérdezett, fogjátok már fel!

Mi van, ha a százalékhatárokat nem tudta, erre nem is gondoltok? Másrészt, ha százalékot kérdezett, nem a ponthatárokat fogom feszegetni! Olvassátok már el a kérdést!

Egyszer sem írt pontot, végig százalékot, ezért válaszoltam a százalékra! És ha nem tetszik a válasz, hülye kérdésre hülye válasz!

2010. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De nem fogod fel, hogy nem jó a megoldásod??

Nem fogod fel, hogy nem 78%-ot kell elérnie, csak 73-at?

Fogd már fel, hogy ROSSZUL SZÁMOLTAD!! Hiába írtál százalékot (mellékesen mi is azt írtunk te szerencsétlen, csak el kellene olvasni), ha SZAR a megoldásod!!

2010. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tőlem is kapsz még egy adagot: ha a százalékhatárokat akarta volna akarta tudni, tehát, hogy 80-tól ötös, akkor nem tette volna hozzá, hogy mennyi lett az írásbelije. És %-ai csak pontoknak vannak, pontok nélkül nem lehet százalékot számolni. És attól még, hogy a kérdés nem volt éppen színvonalas, amit mi nem is rejtettünk véka alá, attól még nem kell hibás választ adni.
2010. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!