Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik konnyebb, kozepszintu...

Melyik konnyebb, kozepszintu angol nyelvvizsga, vagy emelt szintu erettsegin elerni a 70 szazalekot (szinten angolbol)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 15:10
 1/7 anonim válasza:
egyértelműen az érettségi
2011. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2011. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Angliaban elek most, mennie kene az angolnak, de megse megy, ugy ahogy kene. Ha az erettsegit valasztom, akkor azt mostansag kene beadnom...donteskeptelen vagyok, de ha mar ketten is erre voksoltatok...
2011. jan. 26. 16:06
 4/7 anonim válasza:
Az, hogy kiköltözöl Angliába nem azt jelenti, hogy pár hét alatt megtanulod a nyelvet...
2011. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fel ev, mar nem par het. Olvasni tudok, meg ertem amit mondanak, csak a beszed...az nem megy.
2011. jan. 26. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés hogy nekünk melyik könnyebb. Te arra vagy kíváncsi, hogy neked melyik könnyebb.

Erre meg csak te tudod a választ.



Olvasni tudsz, meg megérted a dolgokat az oké. De. Az érettségin (főleg az emelten) keményen kérik a nyelvtant is. Míg ez a legtöbb nyelvvizsgáról (pl ECL) nem mondható el.


Gondolj bele, vajon hogy jönnél ki jobban a pontokkal?


Megcsinálsz egy közép angol érettségit, és mellé egy nyelvvizsgát.

- Nyilván a közép érettségi sokkal könnyebb, jóval 70% felett lennél, mondjuk számoljunk 90%-al.

- Erre jönne rá a 28 pont a nyelvvizsgából

- 118 pont


Emelt érettségizel.

- Tegyük fel, hogy eléred a 70%-ot.

- Erre 40 pont jön.

- 110 pont



Javaslom az oktatási hivatal honlapjáról szedjél le érettségiket az elmúlt évekből, meg nézd meg a nyelvvizsgák honlapján a mintafeladatokat.

Hasonlítsd össze őket és döntsd el, neked melyik menne könnyebben.

2011. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, kozep erettsegim mar van es eleg rossz, ujra erettsegiznek emelten. A nyelvtant is jol tudom, ilyen bajom nincsen, csak beszelni nem tudok. Probaerettsegi 80 % kornyeken szokott lenni, de szobelivel rontanek.
2011. jan. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!