Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyíregyházi Krúdy Gyula...

A nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnáziumba csak kitűnőket vesznek fel? Vagy ott is a központi a döntő?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Mint minden iskolában, nyilván itt is nézik a tanulmányi eredményeket, a félévi teljesítményt 8. év végén és 7. fél évit, és ha az iskola kéri, akkor a többit is. De ha szín ötös vagy, akkor is meg kell írni a központit, és ha azt elbaltázod, nem igen vesznek fel, hiába kitűnő vagy. Ugyanakkor ha kettes-hármas vagy, és a felvételi jól sikerül, nem biztos, hogy fel vesznek. Egyébként ez attól is függ, hogy abban az évben milyen tanulók jelentkeznek oda, ha pl. 100 ötös tanuló jelentkezik, akkor valószínűleg azokat fogják kiválasztani és a gyengébbeknek semmi esélyül sincs, de ha gyengék jelentkeznek, akkor az is lehet, hogy 2-3-as tanulókat is felvesznek, viszont ezt azért nem hinném, hogy lenne egy iskola, ahova a legjobb tanuló kettes-hármas teljesítményű. Ezek maximum a tanyasi iskolák, amik cigányokkal vannak tele...
2010. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érdekelne több hozzászóló véleménye!
2011. jan. 6. 13:49
 3/3 kamipe válasza:
Tény, hogy elsősorban a színötös tanulókat veszik fel, és általában nekik jobban is sikerül a központi is. Matekos osztályba jártam, nálunk a legrosszabb eredményekkel felvett tanulónak is 2 négyese volt, a többi ötös. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy 4,5 körül szoktak lenni az osztályátlagok. Nem tudom az utóbbi években hányszoros túljelentkezés volt, mikor én felvételiztem 5-6 éve, akkor a 35 helyre kb. 180-an jelentkeztek.
2011. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!