Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki közületek dolgozik az...

Valaki közületek dolgozik az onkológián? Mesélnétek a munkátokról?

Figyelt kérdés
Onkológus szeretnék lenni. Ez minden vágyam, mivel mamám is rákban hunyt el!:(
2010. nov. 27. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dolgozok ott, és képtelen is lennék, viszont van ismerősöm aki igen. Ugyan csak ápolóként, de így is nehezen viseli. Ez egy olyan osztály ahol nagyon nagyon nehezen tudják még talán az orvosok is megtalálni azt a határt, hogy elválaszthassák a magánéletüket a munkától. A betegekkel rendszeresen találkozol, nem csak évente egyszer... értelemszerűen nem lehetsz bunkó, de igyekeznek nem is kötődni az orvosok lelkileg a beteghez, szóval szerintem talán ez az egyik legnehezebb dolog! Hozzá kell szokni a halál gondolatához, és ahhoz hogy rengetegszer minden küzdelem és segítség ellenére, nem a várva várt gyógyulás következik. Én nagyon emberközpontú vagyok, és biztos vagyok benne, hogy minden halálesetet tragikusan élnék meg, saját kudarcként, éppen ezért képtelen lennék ezt csinálni!
2010. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!