Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek nekem a BGF pénzügy...

Mesélnétek nekem a BGF pénzügy-számvitel szakjáról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 15:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy jó suli. De azért kíváncsi lennék én is kicsit bővebben, hogy milyen.
2011. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Én is csatlakoznék hozzátok, szintén érdekel a szakról és az iskoláról minden lényeges információ. :)
2011. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Ez így elég tág.

Mit szeretnél tudni konkrétan?

2011. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Második vagyok, engem elsősorban az érdekelne, hogy első szemszerben mi ami húzós tárgy, ami sok felkészülést igényel. Mennyi a lemorzsolódás az első szemeszterben?
2011. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes nem szemeszterekben gondolkodni, mert el lehet térni a mintatantervtől.

Összességében elmondható, hogy négy szórótárgy van amibe nagyobb energiát kell fektetni.Ebben a sorrendben: matek, számvitel, statisztika, mikro makro.Nyilván ezeket nem egy félévben fogod tanulni, de nem tudhatom, hogy te mennyire szeretnél eltérni a mintatantervtől, így a szemeszteri lebontást többé kevésbé te fogod eldönteni.

A matekot már ha az elején nem értesz valamit ne hagyd annyiban kérj segítséget, mert egymásra épül, pl mátrixok, determinánsok, szélsőértékek, differenciálszámítás, integrálás, valszám, a nagy számok törvénye, sorozatok.Természetesen nem középiskolás szinten.Kegyetlenül meghúznak sajnos, ha ezeken nem teljesítesz.

A többi rizsa tárgy készülni kell rá, de nem vészes.

2011. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

ja a lemorzsolódás....na igen van, a pénzügy számvitelen általában a 3 évet figyelembe véve kb 30%-os, ezt a TO soha nem fogja neked bevallani, de az induló hallgatók csak 70%-a végez.

A szórótárgyakon többszöri tantárgyfelvétel esetén is sokan elvéreznek.

2011. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Köszi az infókat, némi előképzettségem van, de vagy 7-8 éve nem ültem iskolapadban, így sokat felejtettem, de bízóm, hogy nem lesznek gondok. .)
2011. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%
annyit elmondhatok, hogy jelenleg a legpiacképesebb gazdasági szakra jelentkeztés. de lehetőleg SZÁMVITEL irányba szakosodj. :) ha ezt betartod, örökké hálás leszel nekem, hogy ezt választottad. sok sikert!
2011. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nyugi, no para, amikor elkezdtem 31 voltam, és előtte kb 10 évig nem láttam matekkönyvet, de előtte egy hónappal azért átnéztem egy pár dolgot, hogy szintre hozzam magam.

Igaza van az előzőnek, számvitelre szakosodj, én is azt tettem, nehezebb, de sokkal többet ér.

2011. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tippeket, pont ezt a kérdést tetem fel nem régiben, hogy mire érdemes szakosodni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..



Én is közel annyi idősen kezdek neki mint te, így megnyugtató amit írtál, sajnos a jelenlegi végzettségemmel nehezen kapok munkát, és nem is a végzettségemnek megfelelőt. Így még ezt a három évet szeretném a tanulásra szánni, hogy később tényleg a végzettségemnek megfelelő munkát tudjak kapni. :)

2011. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!