Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A székesfehérvári Lánczos...

A székesfehérvári Lánczos Kornél Gimnáziumban mennyi a tandíj? Megéri?

Figyelt kérdés
Sajnos a weboldalukon nem találtam meg. S.O.S.
2010. nov. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezekből nagyjából kiderül, hogy mennyi az ösztöndíj.

Az oldalak tartalmától elzárkózom, egyszerű kereséssel ezt találtam....

2010. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 30. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Én ott tanítottam. Otthagytam. Nekem az a véleményem az összes magániskoláról Magyarországon, hogy nem képesek színvonalas oktatásra. Ennek két oka van:

1. Elég kevesen tudják megfizetni, ezért kénytelenek bárkit felvenni. (A felvételi egy nagy kamu, éppen fel tudják a létszámot tölteni.) Ha az osztály tele van deviáns gyerekkel, a normálisakat sem lehet tanítani, mivel a tanároktól mindenféle fegyelmezési eszközt elvettek.

2. A tanárok fizetése itt is a diplomás minimálbér. A legtöbb bemegy, leadja az anyagot, aztán hazamegy. Őt nem érdekli, hogy te mennyit fizettél. Ígérnek mindenféle alternatív tanítási módszert, na, ezt felejts el. Ezek a tanárok is ugyanazt a tanárképzést végezték, mint a többiek, és ugyanúgy alul vannak fizetve.

Engem is sok szülő kritizált, hogy miért csak 2 a gyereke, amikor itt mindenféle meg lett ígérve. Kérdeztem, általános iskolában hányas volt. 2. Ja, nincs több kérdésem. Ha nem figyel órán, otthon nem tanul, akkor abból semmi sem lesz itt sem.

Ez nemcsak a Lánczosra igaz, hanem minden fizetős iskolára.

Azért vannak pozitívumai is:

Nincs bejelentetlen dolgozat, büntetés dolgozat, kollektív büntetés.

Tényleg sok közösségi program van.

Nem fogsz minden nap gyomorideggel bemenni az órákra, a tanárok tényleg nem akarnak idegileg kicsinálni. Sőt, arra nagyon figyelnek, hogy az osztálytársak se tehessék meg.

A természettudományos tagozat terepgyakorlata nagyon klassz.

Valóban tart akármelyik tanár ingyen pluszórát.

Szóval aki akar, azért az tanulhat. De általában a tinikre nem az jellemző, hanem inkább nógatni kell őket. Itt nem fognak, a minimum erőfeszítéssel is le tudsz érettségizni. Csak aztán ne sírj, ha nem vesznek fel sehova utána.

2011. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én oda jártam természetismeret tagozatra. A tandíj általában évente változik. Ez alatt értsd azt, hogy te 4 éven keresztül ugyan annyit fizetsz, de lehet, hogy a következő, alattad lévő évfolyamnak kicsit magasabb az az összeg, amit majd fizetnie kell. Ilyen információkat csak az igazgatóságon tudnak megválaszolni. Mivel nyílt nap nincsen, érdemes a titkárságon egyeztetni egy időpontot és elmenni a suliba. Biztos vagyok benne, hogy kellemes csalódás lesz.

Az előttem szóló TanárNő/Tanár Úr véleményéhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy sajnálom, ha így érzi. Sajnos sok igazság van abban, amit leírt (pl. a fizetéssel kapcsolatban, de ez az országban mindenhol probléma); viszont én a Lánczosban soha nem tapasztaltam azt, hogy a tanár csak leadja az anyagot és hazamegy. Gyakorlatilag az összes tanáromról elmondható az, hogy nagyon szívesen segítettek, még akkor is, ha szünetben zavartam őket, esetleg ebédjük elfogyasztása közben a tanáriban is.

Szerintem nagyon jó a tanár-diák viszony a suliban. Mind órák közben, mint a szünetekben, esetleg órák utáni események alatt.

Az viszont tény, hogy (talán a válságnak ill. a hazai rendszernek köszönhetően) az iskolának is ki kell láballnia valahogy a nehéz helyzetből, így lejjebb kell vinni a mércét. (Viszont a 2012/2013as tanévre fel lettek töltve a helyek, túljelentkezés volt!)

A pozitívumokhoz nem tudok sokkal többet hozzáfűzni, de mind igaz, ami le lett írva.

Remélem hasznos volt, amit leírtam. Kérdésre szívesen válaszolok akár itt, akár privát üzenetben. :)

2012. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4!

Én a 3-as vagyok. Örülök, hogy így érzel. Már jó régi a hozzászólásom, azóta hallottam egy-két dolgot a többi székesfehérvári magániskoláról, sőt a húgom is egy ilyenbe járt. Na, ahhoz képest tényleg a Lánczos a legjobb! (Mivel talán éppen ennek van a legnagyobb múltja ma már.)


Igen, alapvetően a természettudományos tagozatba járó diákok a legelégedettebbek. Persze én már 8 éve tanítottam ott, nem tudom, most milyenek a tanárok, de akkor tudom, hogy nem nagyon strapálták magukat. Persze mindig rendelkezésre álltak, ha kérték őket. De a diákok általában ritkán kértek plusz órát, hanem inkább örültek neki, ha kevesebbet kell tanulni.


A tandíjjal kapcsolatban hogy úgy tudom, hogy az összes magániskola közül itt a legmagasabb, de szociális alapon lehet kedvezményt kérni. Szóval amikor én ott tanítottam, a legmagasabb havi díj 24 000 ft volt, de volt aki csak 2000 Ft-ot fizetett.


A túljelentkezésről meg annyit, hogy minden évben ez a marketingduma, hogy túljelentkezés van. Na, persze, mert a diák megjelöli 5. helyre a Lánczost, de ha az 1-4. helyre felvételt nyert, akkor nem fogja a havi 24 e. Ft-ot kifizetni, ugyebár. Szóval a végén mégiscsak azok jönnek ide, akik jobb helyekre nem jutnak be.

2012. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lanika válasza:

Ezekhez csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem azokat veszik fel ide akiket sehova máshova nem veszik fel, hanem akik tényleg ide akartak jönni és lehet velük dolgozni de ugyanakkor tudnak egyedül is dolgozni, mert ezek a fontosak.

Én is ide jártam, és nagyon sok előnyöm lett belőle most a fősulin. Mindenki továbbtanul aki akar, és nagyon jó helyekre kerülünk be.

A tanárokkal bármikor bármiről lehet beszélni, akár órán is, de ha ebév közben ülünk le melléjük beszélgetni akkor sem küldenek el. Persze tanítanak is, és ha valaki otthon még utána olvas a lehető legjobban tudja megtanulni a leadottakat.

A tandíj pedig azért nincs közzétéve mert az adott évtől függ, és anyagi háttértől is függ azért.

2012. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!