Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyenek a szüleim, ha...

Miért ilyenek a szüleim, ha az érettségiről van szó?

Figyelt kérdés

11 osztályos vagyok, közgazdasági szakközépiskolába járok pénzügy-számvitel szakra. GYÜLÖM! A szüleimnek sírva könyörögtem, hogy hadd iratkozzam át egy másik iskolába. Nem engedték. Jó végigcsinálom, de nem szakmai tárgyból érettségizem! Ez már biztos.

Ma közöltem a szüleimmel, hogy énekből fogok érettségizni. Erre neki álltak üvölteni velem, hogy nem vagyok normális, ők ezt nem engedik. El fogom ba***ni az életemet ! (ők mondták így)

Miért teszik ez???:O:O Nem értem.

A Kaposvári Egyetem színész szakára akarok menni, mert színész szeretnék lenni mindenáron!!!! Azért mentem közgazdaságiba, mert anyukám és a mamám is könyvelő, és ez a példa volt előttem. De most belelátok már ebbe a világba, és UNDORODOM TŐLE!

Az én világom a színház! Ott akarom tölteni az egész életemet!

(Mikor ezt elmondtam a szüleimnek, folyt a könnyük a nevetéstől... )

Miért ilyenek??? Miért ők akarják megszabni hogy hogyan tovább??:O:O Én ezt már nem bírom :(


2010. dec. 1. 19:16
 1/8 anonim válasza:
Végezd el ezt a sulit érettségizz le. Ártani nem fog, anyukádék is megnyugszanak, és ha meglesz az érettségid menj a színész suliba. Én így csinálnám. Érdemes ebbe a világba több lábon állni. Nekem 3 szakmám van.
2010. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Az első szakmám én sem szeretem és soha nem dolgoznék benne, de ki tudja még késöbb mi lesz. Kitartást!
2010. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legjobb színészek szinte mind így kezdték. Persze ha van egy szakma a kezedben az nem árt, főleg közgazdaságból, mert legalább le fogod tudni könyvelni a saját dolgaidat. Ha tudod pontosan mit akarsz és látod annak esélyét, hogy megvalósíthatod, akkor meg kell tenned,mert soha nem fogod megbocsátani magadnak, hogy ne tetted meg. Dönts el, hogy te leszel a legjobb és nem lesz semmi baj. Úgy add le a továbbtanulási lapodat, hogy Kaposvár az első, de előbb menj el az Egyetemre és beszélj velük erről a problémáról. Segíteni fognak legalább minden lehetőséget megismersz s az esélyeidet is.

A szüleidet ne ingereld tovább, az senkinek sem jó. Nyugodj le és csináld a dolgodat szép csöndben.

2010. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az életpályám: könyvelő, programozó, vegyész. :) Csináld meg a sulit úgy, ahogy a szüleid szeretnék; mit veszítesz vele? Azután pedig csináld azt, amit Te szeretnél.
2010. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Én azt nem értem még, hogy az ének érettségit miért fitymálják le?? :O Nagyon nehéz,75 (!!!) tétel van belőle, míg közgéből csak 30...

2010. dec. 1. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert földhöz ragadtak, tájékozatlanok, azt se tudják, miről van szó. Érettségizz énekből, ahhoz nem kell az ő beleegyezésük. Ha kedved van, mutasd meg nekik a tételeket, hogy lássák, hogy ez nem azt jelenti, hogy el kell énekelni a boci, boci tarkát. Vagy egyszerűen nem szólsz egy szót se és abból a tantárgyból és arra az egyetemre jelentkezel, amire akarsz. Indulj tehetségkutatókon, csatlakozz színházi csoporthoz. A szüleid el se tudják képzelni, hogy van, aki boldog akar lenni. Ők csak túlélni akarják az életet, ahogyan az ő szüleik is tették.
2010. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Megfogadom a tanácsaidat, köszönöm szépen!

2010. dec. 1. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Érettségizz le közgázból is és énekből is. Habár ha színészpályára mész, az egyetemen gyakorlati felvételi lesz, ahova mit sem ér az ének érettségi. De sztem mindenképpen csináld meg! (Én is abból csináltam. :D Igaz nem értem vele semmit a továbbtanulás szempontjából, de a készülés minden pillanatát imádtam..)
2010. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!