Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol lehet plasztikai sebészete...

Hol lehet plasztikai sebészetet tanulni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvosegyetemet kell végezned, és utána sebészetre szakosodni. Mire pedig odáig eljutsz, hogy egyáltalán felmerülhet a plasztikai sebésszé válás, meg fogod kapni a pontosabb választ az egyetemen belül. Tehát egyelőre irány az orvosegyetem!
2010. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gimnázium után: 6 év orvosi egyetem + 6 év sebész szakképzés + 2 év plasztikai sebészet.

Azaz még 14 év középiskola után...

2010. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak majdnem igaza van. A plasztikai sebészet szakképzés 3 vagy 4 éves, attól függően, hogy milyen elsőként megszerezhető szakképzés után végzed. Sebészet pl 6 év, ez után 3 év a plasztikai sebészet szakképzés.

De csinálhatsz p.s. szakképzést pl nőgyógyászat, urológia stb után is (sebészeti jellegű szakképzések után), de ez esetben 4 év.

Összesen tehát középsuli után nem 14, hanem 15 év.

2010. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Azért gondoltam erre mert biológiából 95 kémiából 90 százalékosra érettségiztem. Szeretem mind2őt, érdekel is. A plasztika meg gyerekkorom óta nagyon izgat. :) De 14év, Úristen. Végkimerülésben meghalok amire végzek.
2010. dec. 10. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ezt ne így vedd! Hat év után már orvosként dolgozol és embereket gyógyítasz, és közben tanulsz tovább, ez nem 15 év iskolapad!
2010. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, hat év után már meló.

Viszont orvosi egyetemre legalább egy emelt szintű érettségi kell (bioszból kémiából vagy fizikából). Ha mind középszintű, akkor így nem vesznek fel.

2010. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De egyébként szép eredmény:) Szóval ha még picit "erősíted" a tudásod, akkor emelt szinten is menni fog:)
2010. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bioszból emeltem van, 450 pontom van összesen a nyelvvizsgákkal együtt. Értem én, h a 15 év nem a suliban rohadást jelenti, de 34 éves koromig tanulni... kimondani is rossz. Max 25-ig terveztem.
2010. dec. 10. 23:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Na jó, nagyon max 30 :D
2010. dec. 10. 23:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor ennyi:) Mondjuk sikerült szerintem a legesleghosszabb orvosi képzést kiválasztani:D

A legtöbb elsőként megszerezhető szakképzés 5 éves.

Szóval a hat év orvosival meg az 5 év szakképzéssel ha minden jól megy 29-30 éves korodra végzel:)


De mondjuk nem akarlak rábeszélni, ha nem érzel magadban motivációt. Mert ez tipikusan egy olyan terület, amit nagyon kell akarni:)


Viszont szép teljesítmény, gratulálok:)

2010. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!