Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem így hogy bekerülje...

Van esélyem így hogy bekerüljek a Semmelweis egyetem orvosi karára (sebész szeretnék lenni, vagy plasztikai sebész, ha ilyen eredményeim lennének?

Figyelt kérdés

Van rá esélyem?

HA mondjuk kitünő lesz a bizonyítványom, 11 és 12.-ben

Ha az érettségit is megírom ötösre, mindegyiket

ha biológiát és fizikát választanám, hogy érettségizek belőle.

ha három nyelvvizsgám lenne (angol felsőfokú, néet közép, olasz közép)

És ha hátrányos helyzetű vagyok, mert apukámnak csak 8 általánosa van.

sajnos nem sportolok, és nem indultam el semmilyen sport versenyen se, ami pontot érne!!!!


2010. febr. 10. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne juthatnál be?:) Persze, magas a ponthatár, de azért nem kell zseninek lenni hozzá, ne aggódj:)

Nyelvvizsgából elég egy felsőfokú (vagy két közép), mert max 50 pontot kaphatsz érte úgyis. Hiába csinálsz többet, akkor sem kapsz 50-nél több pontot.

Emeltszintűznöd kötelező:) Ezzel meg is vannak a pluszpontjaid:) (Nem kell sportverseny meg hátrányos helyzetért pontok stb....amúgy sztem neked hátrányos helyzetért nem is jár)

Az a lényeg, h a két felvételi tárgyad (fizika, biosz) 90% körül írd meg.

2010. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hány éves vagy amúgy?:)
2010. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

van esélyed...mellékesen hiába van 50ezer nyelvvizsgád akkor is csak azt a maximálisan szerezhető pluszpontszámot fogod megkapni.1középsfokú nyevvizsga és 2 emeltszintű érettségi is bőven elég.

Szerintem akkor jelentkezz orvosira ha tényleg jó tanuló vagy,mert lehetsz akármilyen hátrányos helyzetű nem biztos hogy okos is vagy.

2010. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
max 80 pontot lehet beszámítani magyarul 2 nyelvizsga pl 1 közép meg egy emelt vagy hátrányos helyzet meg nyelvizsga, mert 480 pont a maw és ebböl 80 a plusz de ha ennyire érdekel inkább felvi.hu-n nézd meg ott mionden pontosan le van írva
2010. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De mint már leírtam (első vagyok) egy emelt orvosira kötelező. Egy emelt mellé elég VAGY egy felsőfokú nyelvvizsga VAGY két középfokú nyelvvizsga VAGY még egy emelt (természetesen a másik felvételi tárgyból, különben nem jár érte pont).
2010. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. 16 éves vagyok, és eddig kitűnő tanuló. ha jó tudom, akkor biológiából és fizikából ha érettségizek az úgy jó. Nem kell, hogy kémia legyen, ugye?
2010. febr. 10. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó a fizika kémia helyett. Én is fizikával mentem orvosira:)
2010. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kémia nagyon kell az orvosin!!! Jobban jársz, ha abból érettségizel, de persze a fizika sem baj.
2010. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
most jutott eszembe hogy ha van egy gyereked arra is kapsz pontot nem csak a hátrányos helyzetért..ahogy érzed:D:D
2010. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt azért megjegyezném, hogy az, hogy a szülőnek 8 általánosa van AKKOR,ÉS CSAK AKKOR ér pontot, ha mellette még védelmébe is vett a jegyző. Csak így önmagában semmit nem ér.
2010. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!