Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg feljelenthet a tanár?

Tényleg feljelenthet a tanár?

Figyelt kérdés
Az egyik csoporttársam nem hivatkozott le egy mondatot, a házi dolgozatába és azzal fenyegette a tanár, hogy feljelenti, és most jutott eszembe, hogy én pedig egy másik órára a bibliográfia nélküli dolgozatomat adtam be. Megvan a bibliográfiás és hivatkozásos változat is, de a másikat adtam oda neki véletlenül. Feljelenthet plágium miatt? Ez csak egy egyszerű házi dolgozat, még csak nem is publikálják. Ez volt az első beadandóm. Elsős vagyok.
2010. dec. 10. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy feljelentene, szerintem csak rátok akarat ijeszteni, hogy legközelebb jobban figyeljetek oda!
2010. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem poénkodott :D
2010. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk házi dolgozathoz egyszer-kétszer kellett csak hivatkozást is csatolni, nem hiszem, hogy ez kötelező lenne...ilyenért nem jelenthet fel...ez nem jelenik meg sehol, nem olyan, mint a szakdolgozat, aminek egyik példányát megőrzi a suli a könyvtárban, és bárki megnézheti.
2010. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem poénnak ez elég rossz volt:-)
2010. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem fog emiatt feljelenteni, az tuti, de erre tényleg nagyon figyelni kell, mert feljelenthetnek érte a nagybetűs életben
2010. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem sem elég ok ez arra, hogy feljelentsen. Mindegy. Azért ha nagyon kell neki, akkor oda adom a másik változatot, és legközelebb minden hülye apróságot is lehivatkozok, a bibliográfiába pedig beleírom azt a könyvet is, ami mellett csak elmentem.
2010. dec. 10. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem hiszem, hogy ez kötelező lenne"

"ha nagyon kell neki"

A hivatkozás nem a tanár dilije, épp arra találták ki, hogy ha valamit valaki mástól átveszel, akkor azt hivatalossá tegye és ne számítson plágiumnak. Tehát kötelező és nem neki kell, hanem a dolgozat része a hivatkozás. Nyilván nem fog feljelenteni, de biztos, hogy nem fogsz jó jegyet kapni arra dolgozatra, amiben nem szerepel egyetlen hivatkozás sem. Személy szerint én konkrétan visszadobnám.

2010. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!