Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak még egyáltalán világ...

Vannak még egyáltalán világ vagy legalább európai színvonalú szakok a magyar felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Korábban az IBS-ről olvastam ilyet, de már az is lecsúszott. Van még egyáltalán valahol nemzetközileg versenyképes képzés az országban?
2010. dec. 16. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
SOTE
2010. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az orvos képzés? Melyik szakirány?
2010. dec. 16. 00:24
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mind a 4 orvosi képzés, nem hiába jönnek ide sokan, és keresik a nagyvilágban a magyar orvosokat. És ebben ki is merült szerintem. De a semminél ez is több.
2010. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
SOTE ÁOK-s vagyok, és tényleg mind a négy orvosi egyetemünk világhírű (mind ÁOK, mind FOK), nagyon sok külföldi tanul itt. A SOTE-ről tudok nyilatkozni, itt a külföldiek többen vannak, mint a magyarok, mert van német, és angol nyelvű képzés is (és jobb bonctermeik vannak, ami igazságtalan). Nem véletlen, hogy nyugaton tárt karokkal várják a magyar orvosokat, még nyelvtudás nélkül is, mert nagyon jó a képzés. Másfajta egyetemekről nem tudok nyilatkozni.
2010. dec. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Európai listán csak az SZTE és az ELTE van fent.

Amúgy az orvosi képzés tényleg elég színvonalas, bár a külföldiek inkább azért jönnek ide, mert olcsó. (Nyilván nem a mi pénztárcánknak....)

És a magyar orvosi diplomát nagyon sok helyen elfogadják.

2010. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
A külföldi listán azért van fenn csak a SZTE és az ELTE, mert ezek több féle képzést adnak (mármint nem csak orvosképzés folyik ott, nem úgy, mint a SOTE-n). Amúgy a külföldieknek tényleg olcsóbb a kb.3-4 millió félévente, mint máshol, de nagyon jó diplomát adnak, és bárhol elfogadják.
2010. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is orvosis vagyok. Szeretem az egyetemem, tudom, hogy értékes diplomát fogok kapni. De azért felesleges magunkat azzal hülyíteni, hogy a világ egyik legjobb egyetemére járunk...

Mert akármennyire is fáj az igazság, a magyar egyetemek azért közel nem világhírűek. Bár teszem hozzá, szerintem ennek inkább csak anyagi okai vannak, mert okos emberek vannak itt szép számmal.

2010. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem is azt mondtam, hogy a világ egyik legjobb egyeteme, de attól még elismert a világ több pontján :) Az egyik ismerősöm úgy ment ki Angliába, hogy csak konyhanyelven beszélt angolul, mégis egyből munkába állították (még tolmácsféle segítőt is kapott), csak azért, mert a magyar orvosi egyetemek nagyon jók. Szóval azért nem kell lebecsülni :)
2010. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát pasz. Orvos családból származom, nálunk majd a testvérem viszi tovább a praxist. Viszont ő nem akart magyar egyetemre menni. Lehhet jó az orvosi képzés, de nem viselte el a magyar légkört. Így most kűlföldön tanul.
2010. dec. 16. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
az állatorvosi talán még mindig
2011. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!