Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Alakísd át a mondatokat úgy,...

Alakísd át a mondatokat úgy, hogy értelmezős szerkezetet tartalmazzanak? A legnépesebb ország a világon Kína. Széchenyi a legnagyobb magyar. Az Amazonas a világ egyik leghosszabb folyója

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Csináltatok már ilyen feladatot?Esetleg nincs egy példamondat megadva?Akár a tankönyvben....

Mert akárhogy szemezek ezekkel a mondatokkal,csak úgy sikerült értelmező jelzős szerkezetet alkotni,ha átfogalmazom,esetleg megváltoztatom a modalitását is.

Pl. A legnépesebb ország a világon Kína. -> Még nem jártam a világ legnépesebb országában, Kínában.

(Az értelmező jelző és a jelzett szó toldaléka azonos kell legyen.)

2011. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!Elöszőris köszönöm fáradozásodat.1-2 dolgot leírok,amit már tudok.


Az értelmező jelző mindig a jelzett szó után áll,és vele számban és ragban megegyezik.

Írásban legtöbbször vesszővel irányítjuk rá a figyelmet.

Pl.:Vettem szoknyát,rövidet. Rövid szoknyát vettem.

(ebben a mondatban az értelmezős szerkezet jelzős szerkezetté alakult)

2011. máj. 25. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!Eltelt már némi idő,nem tudom,aktuális-e még a feladatod.

Viszont csak így simán tárgyeset nélkül nekem nem megy az átalakítás.Tárgyesettel vagy más viszonyban már igen.

Elutaztam Kínába,a világ legnépesebb országába.

A reformkor jeles alakja Széchenyi,a legnagyobb magyar.

Dél-Amerikában található az Amazonas,a világ leghosszabb folyója.

Szóval nekem abban a snassz formában,ahogy meg vannak adva a mondatok,nem megy az átalakítgatás.

2011. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kissziti válasza:

Szia.Kína ország a világon,a legnépesebb.Széchényi magyar,a legnagyobb.Az Amazonas folyó a világon,a leghosszabb.

remélem segítettem:)

2013. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!