Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul valaki Győrben a Széchen...

Tanul valaki Győrben a Széchenyi Egyetemen műszaki mendzser-t vagy gazdálkodási és menedzsmentet? Mik a tapasztalatok? (:

Figyelt kérdés
Most februárban fogok felvételizni, és az már biztos, hogy Győr, de nem tudok dönteni, melyiket éri meg választani, műment vagy gazdálkodásit. Érdekelne, aki ott tanul, mit tud mondani a szakokról, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, és mennyire nehezek a reáltantárgyak? Illetve érdekelne minden, amit tudtok mondani, mert a fórumokon csak lealázzák ezeket a szakokat, de konkrétumot nem irnak. Aki tud, privátban is megkereshet. A válaszokat előre is köszönöm.
2010. dec. 17. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Gazd menedzsmentet semmikképp, 2 hónapig bírtam aztán ott hagytam.. Mondjuk a csajból nem volt hiány!!
2010. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A húgom oda jár műszaki menedzserre. Egy semmire se való szak. Mindenből egy kicsit tanulnak. A fele tárgya az, mint a gépészeknek, a másik fele pedig egy pénzügyi/gazdasági/egyéb keveréke, de azt hiszem azok lazábbak, mint a rendes szakokon.

Válassz inkább valami értelmes szakot.

2010. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia! Szóval azt gondolod, hogy ennek a szaknak semmi értelme? Én olyanokat olvastam, hogy ez a szak azért keresett, mert mindenhez értenek egy kicsit és emiatt kisebb ráfordítással akármire átképezhetők. Bár aztán ki tudja...

Nekem végül is nem kell mérnöki diploma, mert azt esélyem nem lenne megcsinálni, de érdekel a matek és a nyelv, ezért gondolkodok ezeken. Köszi azért a segítséget!

2010. dec. 18. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Én SZE-s vagyok, igaz közlekedésmérnök.

Szobatársam volt Gazdmenedzsmentes, hát, otthagyta 1 év után. Átjelentkezett más szakra. Azt mondta nagyon gagyi.


A Műsz. Menedzsereket meg általában mindneki műmenedzsernek hívja. Volt szerencsém pár órát együtt hallgatni velük, hát rettentően ostobák. Ez olyen műszaki süllyesztő aki nem volt jó semmire az veszi fel. Szerintem ha teheted keress jobbat akár győrben is.

2010. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek mi lenne értelmes szak?
2010. dec. 19. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdeklődésedtől függ...

Mondhatom hogy legyél orvos, de ha ne érdekel hiába.


De alapból ha így állsz hozzá, hogy mérnöki szakot nem akarsz, mert nem tudnád megcsinálni akkor jobb is ha leteszel az egyetemről mert kiszórnak.

Ezt nem kocsogségből mondom, de nálunk is egy év utána a harmadát kiszórták, 2. év után megint a harmadát. Kb feleannyian vagyunk mint elkezdtük.

2010. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok.


Mindenképp Győrben akarsz tanulni? Idén be lett vezetve a SZE-n, hogy maximum 30 vizsgaegyesed lehet, aztán kivágnak. Szerencsére nekem ez csak mostantól számít(kb a felénél járok), de egy elsőévesnek ez rohadt nagy szívás egy rendesebb szakon.

2010. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, csakis Győr jöhet szóba, még gondolkodtam az Óbudai Egyetemen, de Bpest az nagyon drága és azt nem bírnám anyagilag :S
2010. dec. 20. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:

A pesti áraknak sosem néztem utána, de győrben elég sok ismerősöm fizet 30k fölött albérletre. Olcsó kaja meg mindenhol van, az tökmindegy.

Ha nem akarsz túl sokat fizetni, akkor próbálj olyan albit keresni, ahol nincs külön lakbér+rezsi, hanem havi fix összeg van. És a főbérlő még véletlenül se lakjon ott, vagy 1-2 házzal arrébb. :)

2010. dec. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!