Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek pl. a...

Mi a véleményetek pl. a bölcsész képzés helyeinek csökkentéséről pl. a természettudományi képzés javára?

Figyelt kérdés
Kár, hogy megin' minden előintézkedés nélkül próbálnak elérni vmit... Először középsuliban kéne megalapozni, hogy a diákok érdeklődjenek természettudományos és mérnöki képzések iránt és csak aztán lehet ide-oda csökkenteni bölcsész képzésekről helyeket. Így csak azt érik el, hogy bölcsésznek ugyanannyian v. többen mennek, mert aki egyszer "humános", az nem lesz hirtelen csak azért reálos, hogy bekerülhessen egyetemre... Szóval kevesebben mennek egyetemre, vagy köv. évben újra próbálják, de nem reál, hanem bölcs. képzésen megint!!! :-S ... Szerintetek?
2010. dec. 18. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem teljesen lényegtelen és felesleges lépés ez. A középiskolások körében az a rémhír járja, hogy a mérnöki szakokon meg kell halni, és lehet hogy ez részben így is van, de ha valaki inkább reál beállítottságú, akkor kevésbé halna meg egy mérnöki szakon, mint mondjuk jogon. Ez tapasztalat! Én is iszonyatosan féltem ettől a szaktól, mindenki leakart beszélni, hogy nőként mérnöknek menjek, csak a szüleim tartották bennem a lelket, hogy ha ezt szeretném, ne adjam fel! Nem adtam fel, mérnöknek tanulok, és imádom! Lehet hogy itt máshogy kell tanulni, és többet kell gondolkodni jóval, illetve felfogni a dolgokat, de megéri és egyáltalán nem kell belehalni! Akiben csak egy halvány szeretet is van a reál tárgyak iránt, én annak csak ajánlani tudnám, és nem lebeszélni róla, ahogy azt velem is tették anno! Sosem voltam igazán semmiből kimagaslóan jó, a reál és a humán tárgyak is ugyanolyan jól mentek 4-esre, 5-ösre, viszont nem bántam meg, hogy kitartottam az elképzelésem mellett, és azt sem bánom, hogy nem pont egy tömegdiplomás szakra vágytam, mint ahogy sokan mások! :) Át kéne variálni a középiskolás tanárok fejét, a diákokét, és úgy általában a köztudatét. A természettudományos szakokon rengeteget kell dolgozni, de nem kell belehalni, és ha valamiért sokat dolgozok, és a végén látom az eredményét, az hihetetlen boldogsággal tölt el! :)
2010. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Bölcsészképzésben túltelítettség van, a végzettek nagy százaléka nem tud elhelyezkedni a diplomájával. Ezzel szemben a természettudósokból éppen hogy hiány van. Azt hiszem, ebből logikusan következik, hogy mit kell csökkenteni, és mit növelni. Nem kell ide bonyolult dolgokat belelátni, ennyi az egész. Nyilván nem ezzel fog megoldódni a diákok természettudományos érdekeltéségének növekedése, viszont akiket tényleg érdekel, azokból többen fognak bekerülni. Ugyanis nem törvényszerűen minden reálos jut be azonnal egy természettudományos szakra.
2010. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

alapból bölcsészképzés keretszámait csökkenteni kell, ez alap.


Hogy mellé növelik a természettudományos keretszámokat, az nem sokat számít, mert most is pont azért olyan alacsonyak a ponthatárok természettudományos szakokra, mert kevés a jelentkező, tehát aki oda akar menni, és értelmes is annyira, hogy el utódja végezni, azt most is minden további nélkül felveszik. Tehát amennyivel többet vennének így fel, annyival többet is vágnának ki, csak közben még több nem odavaló emberke terhelné az egyetem lehetőségeit.

2010. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Nyilván nem ezzel fog megoldódni a diákok természettudományos érdekeltségének növekedése, viszont akiket tényleg érdekel, azokból többen fognak bekerülni."


Csakhogy épp az a lényeg, hogy pl. 2008-ban 1000 helyre jelentkezett 800 diák (természettudományos szakokra) és amióta ezt növelik (a keretszámot), azóta nem nőtt a jelentkezők száma, tehát vki nem azért nem kerül be pl. biológiára mert kicsúszik a keretből. Számomra ezért érthetetlen ez az egész...


2. válaszoló: teljesen igazad van! Ha én egy picit is "jobb lettem volna" reál tantárgyakból, akkor biztos elmentem volna élelmiszermérnöknek. Ez volt az álmom, érdekelt az ilyesmi, csak amikor elkezdtem készülni fizikából érettségire az előkészítős tanárral, kiderült, hogy az érettségi más tészta, s nem olyasmi, amit előtte tanultunk a másik tanárommal (kevesebb és egyszerűbb számolás, sok érdekesség)...

2010. dec. 18. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
a bölcsészképzés férőhelyeit mindenképp csökkenteni kell, ez nem kérdés. de attól, hogy több embert vesznek fel TTK-s karokra még nem lesz több diplomás is. azok csak selejtek, akik úgyse fogják soha elvégezni. már most is nehezen töltik fel a létszámokat kisebb egyetemeken, mi pl 8an vagyunk nappalis matek szakosok...
2010. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A humán szakok színvonala azért csökkent, mert minden marhát felvettek oda. Most majd a reálszakokra fognak minden marhát felvenni, és az is tönkremegy majd. Nem kellett volna eltörölni a felvételi vizsgát, az érettségit, pedig, szigorítani kéne, mert nevetségesen könnyű.

Meg a másik az, hogy nincsennek az iskolák szinkronban egymással, nem épülnek egymásra a szintek (általános iskolára a középiskola, arra a főiskola/egyetem). Lehet úgy jó érettségit írni, hogy ellazázza az ember az egész középsulit, de ilyen stílussal az első szemesztert sem lehet bírni. Az egyetemhez fel kell nőni, és egyébként nagyon helyes, hogy a nem odavalókat kiszórják.

2010. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem fognak minden marhát felvenni a természettudományos szakokra, mint eddig. Most éppen az ő keretszámaikat csökkentették 25%-kkal.
2010. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de hogy a színvonal romlani fog, az sajnos egyre biztosabb.
2010. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A természettudományos képzésnél az a helyzet, hogy kevés, de jó szakemberre van szükség. Ezen pedig nem segít a létszámemelés. Tudvalevő ugyanis, hogy a TTK-ra felvettek töredéke végzi el az egyetemet, és azoknak is egy töredéke marad a szakmában.
2010. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Most majd a reálszakokra fognak minden marhát felvenni, és az is tönkremegy majd"


nem, mert ott szórnak. Term. tud-ra eddig is annyira alacsonyak voltak a ponthatárok, hogy szinte bármilyen marhát felvettek, csak ott ki is szórták őket.

Az persze igaz, hogy mivel eddig is tök alacsonyak voltak ott a ponthatárok, mert kevesen jelentkeztek, ezért egyelőre semmi értelme növelni ott a keretszámokat.

2010. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!