Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félek a központi felvételitől....

Félek a központi felvételitől. Tippek?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és január 22-én írjuk. Nagyon közel van. 4-es, 5-ös tanuló vagyok de akkoris félek mert ez nagyon számít. Ráadásul a szüleim erős gimibe akarnak iratni szóval nem mind1 hogyan írom meg. :S Félek hogy amikor nálam lesz a papír és 45 percem lesz a feladatokra be fogok pánikolni :SS Tudtok adni tippeket hogy ne féljek ennyire? Köszi
2010. dec. 18. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

A szüleimet én leszarnám nem ők döntenek helyettem

SZüleid mit dolgoznak?Rajtad akarják levezetni ami nem sikerült nekik nekem azt mondták bárhova mehetek mind2 diplomás

amúgymeg ha jársz felkészítőre nem lesz baj 45 perc az elég minden feladatra 4-5tel meg nem kell izgulni én mind2t megírom 30 felett(remélem)és akkor felvesznek nagyjából bárhova

2010. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
én is igy voltam vele, de én 6.os koromban mentem, és olyan suliból hogy semmit nem tanitottak rendesen.. gondolhatod, sokat tanultam rá, nem is sikerült tökéletesen, de felvettek, és ez a lényeg, ha ilyen jó tanuló vagy, meglátod, jól fog sikerülni, én pl mindig jobban teljesitek irásbelin, mint szóbeli dolgoknál, szóval ne félj, sikerülni fog az ! :)
2010. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém tavaly írt, mindenki odáig meg vissza volt a matektól, a nehéz feladatsor miatt. Egyáltalán nem volt az nehéz, csak nem ugyanúgy írták le, mint ahogy azt a gyerekek begyakorolták. A tanulság ebből az, hogy fel kell ismerned a sablont a feladatokban, annak úgyis tudni fogod a megoldását.


Ne hagyd, hogy a szüleid döntsenek a te sorsodról.


Az öcsém úgy írt 96 pontot (49 magyar, 47 matek), hogy az utolsó két hétben készült fel. Nem kell aggódni, nyugalom a hosszú élet titka.

2010. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a drága magyar tanárunk a mogyorós csokira esküszik :D
2010. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
sz@rjál rá! én minden vizsgától féltem, az érettségitől a legjobban, rohadt ideges voltam, de simán meglett jó eredményekkel :)
2010. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Na idefigyelj! Nincs olyan iskola ahova ne vennének fel szinte! Az egy dolog, hogy nem lett túl jó a felvételid! (De ne adja isten, hogy rosszul sikerüljön!)

Viszont ha ez netán megesne és nem vettek fel egy jó gimibe akkor sincs még semmi elveszve. Az a lényeg, hogy legyen több iskola megjelölve. Olyan is ami "csak" egy átlag erősségű suli. Aztán, ha balul sülnek el a dolgaid akkor jársz a másod vagy harmadlagosan megjelöl suliba egy hónapot és október környékén átiratkozol abba az iskolába amelyikbe jól esik kb... De lehet, hogy teljesen meg leszel elégedve azzal az iskolával is amelyikbe simán bevettek a rosszul sikerült felvételi ellenére is és nem akarod otthagyni csak azért, hogy elmondhasd, hogy te egy jó gimibe jársz. Amúgy is.. Az egyetemeket rohadtul nem fogja érdekelni, hogy hova járták 4-5 évig és hol érettségiztél... Még a Fazekas sincs ennyire megkülönböztetve a többi gimitől!

2010. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja és annyit még hozzátennék, hogy nem a szüleit kell szapulni! Teljesen érthető, hogy a gyermeküket a megfelelő útra próbálják terelgetni. Igen is kell elvárásokat párosítani a gyermek mellé. Legalább legyen egy támpontja! Én elég érdekesen lettem nevelve, de ezt megtanultam, hogy igen is fontos, hogy a gyerek mellett fiatalabb korában legyen egy útmutató ember akire lehet támaszkodnia és ne neki kelljen döntéseket hoznia... Ez akkora hülyeség, hogy csak na. Aztán ezért van annyi munkanélküli jelenleg is, mert a túlzott liberális eszmék átszőtték a társadalmat.. Nevetséges. Minden embernek szüksége van irányítóra! Igaz nem muszáj ennek az irányítónak egy embernek lennie. Elég egy fogadalom is! De valamihez kötődni kell!



A felvételiről annyit még, hogy nem kell izgulni. Pláne nem ennyivel előtte. Úgy sem tudsz változtatni rajta. Ha izgulsz, ha nem ugyan az lesz az eredmény. Úgy is meg kell írni, mint mindenki másnak. Vagy jó lesz vagy nem.. Nagy ügy ! Leírtam fent, hogy mit kell vele csinálni...

2010. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Nyugalom! Én is nagyon félek, pedig én mindig kitűnő voltam, persze most is az vagyok, de nagyon félek!
2011. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
én is 4-es 5-ös tanuló vagyok. Írd meg úgy hogy semmi veszteni valód sincs, mert akkor nyugodt maradsz, és jobban teljesítesz. Sose a következményre figyelj ( hogy jajj ezt elb*sztam meg mi lesz hogy ha...) hanem a feladatokra koncentrálj
2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
én is 8.-os vagyok most írjuk 22-én. félek én is nagyon tőle de járok felkészítőre, remélem jól fog sikerülni.
2011. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!