Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikek a legerősebb egyeteme...

Melyikek a legerősebb egyetemek és főiskolák itthon ill. melyikek a leggyengébbek?

Figyelt kérdés
Valamilyen szinten relatív a kérdés.Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2010. dec. 19. 15:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

Corvinus, BME, ELTE biztos, hogy a legerősebbek között vannak.

Leggyengébbek... hát ez jó nehéz kérdés, sajnos rengeteg gyenge egyetem és főiskola van. Amiről biztosan tudom, hogy negatívan ítélik meg a munkaadók, az a GDF és a GAMF.

Másokról nem nagyon van információm.

2010. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTE-re jártam anglisztikára, és azt tudom mondani, hogy csak a neve nagy. Szervezés nulla (tanulmányin soha nem tud senki semmit, mindennel késnek, több évfolyamtársamnak elhagyták vagy elrontották az indexét), oktatói munka nulla (etr-t a tanárok 90%-a nem képes használni, fogadóidőben nincsenek sehol, órán semmit nem adnak le az anyagból). Szerintem nem attól lesz jó egy iskola, hogy nagy múltja van, vagy ilyesmi, hanem hogy milyen színvonalú az oktatás.
2010. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A Gábor Dénesről én is hallottam, hogy nem nagyon szeretik. A legerősebbekhez én is azokat tudnám sorolni, amiket előttem említettek. A gyenge viszont elég relatív. Sok véleményt hallottam már. Attól függ milyen szakról beszélünk szerintem a gyengébbek köréből. Van olyan hely, ami egy viszonylag kis főiskola, a mérnöki képzése még is elismert, ha a többi szakon végzel, amiket ezen főiskola indít, viszont többnyire sajnos dobhatod a kukába a diplomádat. Természetesen egy BME ezerszer jobban hangzik egy nyíregyházi vagy bajai fősuli mellett is, de ezek még is csak olyanok, ahol a földmérő illetve a vízügyi építőmérnök képzés "őshonos" ha úgy tetszik, és emellett BME-n kívül máshol nem képzik őket... szóval egy amúgy gyengének megítélt főiskolán, egyetemen is lehet "értékes" diplomát szerezni, csak utána kell járni, végig gondolni, olvasgatni az álláshirdetéseket stb.
2010. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

milyen értelemben? Szakonként összehasonlítva az itthoni intézményeket a nagyobb nevű egyetemeken általában jobbak a képzések, mint a kisebbek.


Ha meg nem csak itthon összehasonlítva nézzük, hanem mondjuk világszinten vagy Európában melyik azok az egyetemek/szakok, amiknek úgy nevük van, akkor BME, SOTE, ELTE természettudomány (főleg matek és fizika).

2010. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Az összes orvosi egyetem az erős és neves egyetemek közé tartozik, gagyinak számítanak a neve nincs főiskolák, ilyen Károly Róbert fősuli és társai.
2010. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Második: én is jelenleg eltés vagyok és azért írtam, amit írtam. Igaz, hogy a btk-n nincsenek igazán képben a formális dolgokkal, de mondjuk ha jó tanárnál veszed fel az óráid, akkor elég jó dolgokat tanulhatsz.

Igaz, hogy a vizsgán nem csak az órai anyagot fogja kérdezni, de annyi mindent nem is lehet elmondani. Különben is, egy egyetemtől nem várható el, hogy a szádba rágják a tananyagot.

Viszont rengeteg lehetőség van a szakmai fejlődésre, egy rakás rendezvény, stb. Ez sokkal fontosabb.

2010. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
az ELte már csak a hírnevéből él... de a BME vagy a SOTE diplomával nagyon jó állásokat lehet szerezni akár külföldön is. A corvinust nagyon futtatják, de sajna telített a szakma amiben képez
2010. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A Kodolányi és Zsigmond király főiskola nagyon gyenge. A BGF-en végzett ismerősök nagy többsége kávézókba dolgozik, szóval szerintem arról is tegyél le.
2010. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

az ELTE elég tág fogalom, mert jogásztól bölcsészen át természettudósig képez.


szakokon belül összehasonlítva mindben elég jónak számít itthon, de a term. tudományos képzése az világviszonylatban is ott van a szeren.

2010. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
köszi, EKFről vélemény?
2010. dec. 20. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!