Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenben melyik a legerőseb...

Debrecenben melyik a legerősebb a közepes ill. a leggyengébb gimnázium?

Figyelt kérdés
Mitől függ ez? Attól hogy mennyit kell ott tanulni vagy hogy ki milyen sok vagy kevés ponttal kerül be?
2011. febr. 6. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben nagyon jó gimik vannak, és igazából attól függ, hogy milyen irányban képzeled el később az életedet - persze tudom, ezt 13-14 évesen eldönteni nagyon nehéz...


Pl. a TÁG biosz-kémia tagozata messze földön híres, és innen szinte egyenes út vezet az orvosi egyetemekre, vagy más olyan szakokra, ahol ez a két tárgy a domináns (pl. gyógyszerész, vegyész...)


ha a nyelvek érdekelnek inkább, akkor ott a sok kiváló színvonalú kéttannyelvű, "különlegesebb" nyelvekkel is: spanyolra a Fazekast, olaszra a Csokonait ajánlom.


Ha művészbeállítottságú vagy, akkor Medgyessy - rajz vagy tánctagozat


Ha a humán tárgyak, elsősorban az irodalom érdekel, akkor az Ady a legjobb választás.


Mindegyik giminek más az erőssége.


A Refi az, ami úgy nem hegyeződik ki semmire, de erős sulinak tartják.

2011. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és hülye vagyok, mert a legerősebbet hagyom ki :)


KOSSUTH. van reál és humán tagozat is, nagyon erős iskola, itt aztán követelnek, de van foganatja. én is ide jártam.


emlékszem, az első tanítási napon a magyartanár lediktált vagy 25 kötelező olvasmányt, majd elmondta: nem kötelező elolvasni, meg készülni az órákra, de aki nem teszi, az menjen ki az iskola elé, nézze meg, hogy mi van oda írva ("Kossuth Lajos Gimnázium"), nézze meg, hogy hova jár, és ahhoz tartsa magát, különben ott helye nincs...


hát ez a kis sztori remekül jellemzi a Kossuthot...nem könnyű, követelnek, de azért elég eredményes érettségik, felvételik, s később diplomák születnek belőle.

2011. febr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Inkább a nyelvek érdekelnek.

És mi a jobb? Nyek vagy angol haladó? A Medgyesi nagyon gyenge suli? Ott is van angolos csoport.

A Csokiba nem akarok menni mert nagyon sokfelől hallottam hogy a tanári kar egyáltalán nem rendes és még finoman fogalmaztam.

A TÁG-nak jó a nyelvi képzése ? Vagy inkább a Fazekas?

2011. febr. 6. 00:13
 4/15 A kérdező kommentje:
???????
2011. febr. 6. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyelvi képzés, akkor inkább a Fazekas.
2011. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt mondom, hogy menj a Kossuthba, én is oda jártam.

4 évig jóformán nem csináltam semmit, tényleg nagyon keveset tanultam, aztán hipp-hopp, mégis minden érettségim 90% fölötti lett. Imádtam oda járni, vannak olyan, de olyan jó tanárok...

2011. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Ma 0:12-es válaszoló:

Csak nem Kiss Gabriella volt a tanárod neked is? :D :D

Azok a régi szép sorfalak...

2011. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

A TÁG-ban is vannak nagyon jó nyelvtagozatos osztályok.

Amúgy én is azt ajánlom, hogy a TÁG vagy Kossuth között válassz, mert Debrecenben ez a két legerősebb gimnázium.


A Medgyessyt messze kerüld el, ha nem művész akarsz lenni. Én nagyon durva sztorikat hallottam az odajáróktól (pl. órán füveznek).

2011. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiss Gabi :D

Elment a suliból ugye tavalyelőtt, azt hiszem, Bunnéval egyetemben, aki meg nyugdíjas lett. Hívtak valami új tanárt, aki nem vált be, és visszahívták Bunnét Kiss Gabi helyére :D

2011. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi mindenkinek.

Továbbra is várom a véleményeket és a tapasztalatokat.


Még abban is adhatnátok tanácsot hogy 4évesre érdemesebb menni vagy nyelvi előkészítősbe?

2011. febr. 6. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!