Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán beállítottságú vagyok...

Humán beállítottságú vagyok inkább, mint reál. Az oldalon pár kérdésnél olvastam, hogy orvosi egyetemet csak az bír elvégezni, aki reál beállítottságú. Én orvosira szeretnék jelentkezni, de ettől kissé megijedtem. (? )

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú tényleg nem bírná elvégezni?

Mindenképp orvos szeretnék lenni, ezen kívül engem más nem érdekel. A biológia, kémia jól megy, viszont matematikából annyira nem vagyok jó (hármas), a kémiai számításokkal szenvedek is emiatt sajnos. Egyáltalán van olyan orvostanhallgató aki humános és bírja is? Milyen kilátásaim vannak? Tapasztalatok?


2010. dec. 26. 03:59
 1/8 anonim válasza:
96%
a biologoa az reál, ha jól megy akkor elvégezheted
2010. dec. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos az oktatás hibája az, hogy nem a szakmák lényegéből indulnak ki, hanem olyan, alapnak mondott dolgokkal kezdik a tanítást, amiket a tanulók legjava nem tud összekötni a tudomány valódi lényegével. Ilyen pl az, hogy az első félévekben egyenletek sokaságát csináltatják meg veletek, miközben a tanulók nem is értik, hogy ez miért fontos. Ha viszont Te magad (sajnos autodidakta módon) kicsit elébe vágsz ezeknek, onnantól értelmet kap a dolog, így könnyebben megtanulható.
2010. dec. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Akinek érettségi tárgyakból hármasai vannak már gimiben, az nem biztos, hogy bírni fogja az orvosit...

Ha pedig a kémiai számításokkal is szenvedsz, akkor az sem biztos, hogy fel fognak venni (mivel a kémia emelt érettségi 80%-a számítás és pár éven belül kötelező lesz a kettő emelt szintű érettségi).

2010. dec. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

80% ? Azért nem annyi, tény, több, mint közép szinten kb duplája, de nem 80%.

Szerintem be lehet hozni a lemaradást, ha most el kezdesz felkészülni. Ha nem próbálod meg a felvételit, sokat veszíthetsz, ha tényleg ezt akarod.

2010. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Akinek érettségi tárgyakból hármasai vannak már gimiben, az nem biztos, hogy bírni fogja az orvosit... "


Csak matek a hármas, a többi ötös.

2010. dec. 26. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért imádom, mikor olyanok írogatnak, akik nem értenek hozzá:DD Persze aki teljesen, totálisan sík a reál tárgyakhoz, annak nem biztos, hogy sikerülne elvégezni. De te csak azt mondod, hogy jobban mennek a humán tárgyak, de reálból sem vagy rossz.


"A biológia, kémia jól megy"

Ez pont elég.

Az orvosihoz nem árt egy kis ész, meg logika, anélkül tényleg nehéz megcsinálni.

De azért valljuk be, nagy része magolás.

Az orvosi kémiához kell az elején egy kis számolás, meg a statisztikához, aztán már nem kell számolgatni semmit..


Szerintem ne aggódj. Ha ezt akarod csinálni, és foglalkozol vele, akkor menni fog.


(egy orvosis)

2010. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:37


Köszi a bíztatást! :)

2010. dec. 26. 22:59
 8/8 anonim válasza:

Bocsi, látom hogy viszonylag régebbi a kérdés:)

Én is hasonlókon töröm a fejem, erősen humán beállítottságú vagyok, most mégis szeretném felvenni a mezőgazdasági mérnök szakot, amihez kell a kémia, matek, márpedig nekem ezek a mínuszt verik....

Na a lényeg, hogy jól tanulsz, a kémia meg a biosz okés, a matek lehet azért is 3, mert a tanár nem az igazi, vagy most épp annyira nem fog meg a dolog. Annyit szeretnék neked mondani, hogy szorgalommal, vas akarattal és megfelelő elszántsággal nagyon sok mindent el lehet érni:)

Kiéreztem az írásodból az elhívatottságot, tudod hogy ezt akarod, hát hajrá.

Természettudományos tárgyakban is jó vagy, emellett még az irodalomtól sem ijedsz meg, hát nosza. Valószínű jó a kommunikációs készséged, és empatikus vagy.

Én azt mondom ne hagyd magad elbizonytalanítani. Állj neki úgy hogy mindent megteszel, mert te erre vagy hívatva.

Sok sikert!

Drukkolok:)

2011. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!