Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen főiskola/szak van...

Milyen főiskola/szak van Bp-n, ahova nem nehéz bekerülni, és nem nézik a hiányzásokat?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy nappalin tanuljak a családomnak a támogatások miatt, de dolgoznom is kellene minél többet, hogy legyen pénz. Ezért kellene olyan főiskola, ahol nem írnak jelenlétit, vagy elnézik ha az ember nem megy be előadásokra.
2010. dec. 28. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen támogatásokra gondolsz, mert a családipótlék ezután már csak 20 éves korig jár és főiskolásoknak, egyetemistáknak meg egyáltalán nem jár már...


Ha meg dolgozol, akkor egyáltalán semmiféle támogatásról nem tudok, ami járna!

2010. dec. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan egyetemre járok, tehát pontosat csak erről tudok szólni. Ha emellett döntenél, államilag támogatott tanulmányaid mellett jár még az ösztöndíj, és nekem például a tizenpár órám közül 2 volt kötelező. De azok is vagy hetente, vagy kéthetente voltak. Ehhez igazodó munkát pedig szerintem tuti találnál..:) Szóóval tessék a pontjaidat számolni, és tutira menni (mármint hogy államis legyél).

Még annyit, hogy az okj-s szak bejárás szempontjából úgy működik, mint a középiskola, szóval az megint nem jó neked.

2010. dec. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előadást a legtöbb helyen nem nézik, a gyakorlatot pedig igen. A TVSZ határoz meg minden ilyet, szóval meglepődnék, ha olyan helyet találnál, ahova egyáltalán nem kell bejárni és nappali.
2010. dec. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon nehéz, amit kérdezel.Az szerintem inkább városi legenda, hogy van olyan hely, ahova egyszerű bejutni és nem kell bejárni. Talán érdemes a GDF informatikán próbálkozni, de még valamilyen névsor ott is van és a jegyért (a közhiedelemmel ellentétben) tanulni kell. Ha kissé jobb jegyeid is vannak, juss el az ELTE-re és ne vegyél fel gyakorlatot, csak előadásokat. Ha sikerül BTK-s vagy TÁTK-s szakra bejutni, még otthoni tanulással és kevés bejárással normális jegyek is sikerülhetnek.
2010. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Első négynek az egyéni tanrend nem mond semmit? :) Lehet olyat is kérni munka miatt, de ettől függetlenül így sem kis összeg az, hogy államin ott tanulj, a jegyzetek többségét meg kell venni (még fénymásoltan se a legolcsóbb) meg ha nem akarsz költségtérítésesre lekerülni, istenbocsá ösztöndíjat is szeretnél, ott bizony tanulni is kell. Büfészakokon nyilván kevesebbet, de ettől függetlenül kell.
2010. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!